Karel Pacner

novinář, který píše i knihy, nyní na odpočinku

hlavní články

06.02.2007 Vykukové ve stodůleckém Tescu

Dejte si pozor, když jdete něco kupovat do Tesca ve Stodůlkách. Když před několika týdny zdražili vícezrnné uzly, raději tam nedali cenovku. Na ten skok asi o tři koruny mě upozornila až pokladní, která nechtěla, abych jí je vracel.
Pozval jsem na ně Obchodní inspekci. Třebaže jsem prodavače upozorňoval, že si budu stěžovat, zřejmě se na přidání cenovek vykašlali – z inspekce jsem dostal dopis, že při kontrolním nákupu opravdu zjistili na úseku pečiva závažné nedostatky.

Teď se situace opakuje u čokolády na vaření. Před časem s velkou slávou zlevnili všechny čokolády. Jestli se nemýlím, tak tahle desetideková stála 9.90 Kč. Dneska jsem si chtěl koupit několik kusů do zásoby. Ale cedule s cenou nikde. Vzal jsem tedy jednu čokoládu a šel k automatické čtečce, která to ví. Ejhle, najednou stojí jedna tabulka přes 17 Kč.
Upozornil jsem na to jednoho mladíka v modré firemní košili. Prý je tam jenom na brigádě a až někoho potká, tak mu to řekne.
A co když nepotká? Asi to tam zůstane bez cenovky ještě několik dnů. Aby si nové vedení hypermarketu namastilo kapsy. Jenže skoro prázdná garáž svědčí o tom, že na tyhle fígle už lidé přišli a raději jezdí na nákupy jinam, kde nejsou takoví vykukové.
6.2.2007
Když jsem o dva později nakupoval v Delvitě ve Stodůlkách, měli tam stejnou čokoládu za 12.90 Kč - skoro o pětikorunu lacinější než ti šizunci v Tescu.
nahoru | zpět

ed2006-2012 © kuks