Karel Pacner

novinář, který píše i knihy, nyní na odpočinku

hlavní články

14.01.2021 Dostal jsem injekci proti „čínské chřipce“

Začátkem roku mi můj kardiolog profesor Petr Neužil sdělil, že Nemocnice Na Homolce nabízí všem svým pacientům očkování proti „čínské chřipce“, proti covidu-19. Oddechl jsem si, nemusím se zapisovat do nějakého pořadníku, jemuž budou rozumět jenom jeho byrokratičtí autoři.
Ve středu 13. ledna 2021 se ozval sekretariát primáře kardiologie: „Můžete přijít zítra v 16.20?“ Jako letošní pětaosmdesátník zřejmě patřím do nejohroženější skupiny.
Přišel jsem před ordinaci v pátém patře za bílým výtahem. Postávaly tam starší dámy, seděl jeden muž. A sestřičky čekaly ve dveřích: „Vy jste inženýr Pacner?“
Byl jsem poslední pacient v pořadí. Dr. Daniel Debnár měl v počítači moji složku. Vyptával se mne, na co jsem alergický a jak na to reaguji. Uspokojil jsem ho – třebaže mám alergie na pyly, prach, chlad a některé léky, nikdy nebyla reakce bouřlivá.
Vyhrnutí levého rukávu košile nestačilo, musel jsem si ji svléknout. Sestřička potřebovala bodnout do pořádného svalu.
Varovala: „Teď bodám.“ Uklidnil jsem jí: „Nic necítím.“ Trvalo pár sekund, než všechnu vakcínu do mne vyprskla.
Lékař upozornil: „Berete lék na ředění krve. Musíte si ranku chvilku mačkat, abyste tam neměl modřinu.“
Dostal jsem lékařskou zprávu a malou očkovací legitimaci s datem, kdy mám přijít pro druhou dávku vakcíny.
Za chvilku jsem se oblékl a usadil se v čekárně. Dámy už odešly, seděl jsem jenom ten pán. Paní v civilu, která byla zřejmě autoritou, hádal jsem, že je sekretářkou primáře, na nás dohlížela.
A mně radila: „Teď nesmíte tři dny nic těžkého dělat a tu ruku šetřte. Může se vám snížit krevní tlak. Hodně se napijte a buďte v klidu.“
Když jsem po chvíli s mnoha díky odcházel, uzemnila mne slovy: „My děkujeme za spolupráci.“
Milá Homolčata, já děkuju vám!
Ve čtvrtek 4. února jsem dostal druhou injekci. Veškerý zdravotnický personál byl jako obvykle strašně milí.
Během cesty domů mě poslali na mejlovou adresu potvrzení o očkování a na mobil heslo k otevření tohoto dokladu. Takže mám mezinárodně platný doklad o očkování proti Covidu-19.
nahoru | zpět

ed2006-2012 © kuks