Karel Pacner

novinář, který píše i knihy, nyní na odpočinku

hlavní články

25.11.2015 Nepovinná četba: PODVOLENÍ

Francouzský spisovatel Michal Houellebecq vydal úděsnou knihu PODVOLENÍ. Je to příběh literárního historika, který žije prázdným životem profesora Sorbonny, prokládaným pornografickým líčením sexuálních zážitků.
Jsou prezidentské volby. Po prvním kole vede Le Penová. Na druhé místo se probojoval kandidát Muslimské jednoty, který vystupuje jako střízlivý muslim. Aby nezvítězila Le Penová, spojí se pro druhé kolo ostatní strany s muslimy. A potom začne plíživá muslimizace života. Střízlivost je pryč. Konverze islámu je startovacím můstkem ke kariéře – jako kdysi rudá knížka. Hodně to připomíná naši normalizaci sedmdesátých let.
Je to reakce na myšlenkové vyprázdnění evropských elit. Podobný proces začíná i v Belgii. Začínají námluvy s muslimskými státy v Africe. Rodí se Velký kalifát se sídlem v Evropě či v oblasti Středozemí.
Úděs. Autor to umisťuje do roku 2022. Ale ve skutečnosti k tomu mohou vzniknout podmínky mnohem později. Nicméně jako strašák pro euroatlantickou civilizaci to je. Na druhé straně upozorňuje na nutnost morální obrody naší civilizace, která se po pádu evropského komunismu vytratila.
nahoru | zpět

ed2006-2012 © kuks