Karel Pacner

novinář, který píše i knihy, nyní na odpočinku

dopisy čtenářů

povinné
povinné
povinný, nebude zveřejněn

ANTISPAM Sečtěte dvě a tři (číslovkou):

novýJiří Svatoš (19.03.2019 16:17)

Dobrý den pane Pacner,
v souvislosti s články o stanici MIR na stránkách Kosmonautixu jsem jsem si vzpomněl na článek v (tuším) MF Dnes z let 1996-1997 o předstartovních peripetiích okolo Sojuzu TM-24. Článek jsem si tehdy bohužel nevystřihl a neuschoval. To málo, co lze dnes na internetu na toto téma najít jen potvrzuje, že se nejednalo o standardní situaci. Podrobnosti, které zmíněný článek před téměř třiceti lety uváděl, mohl napsat jen velmi dobře informovaný autor. Nebyl jste jím Vy, pane Pacner?
Děkuji.

novýKarel Pacner (16.03.2019 12:11)

Milá paní Kopecká, Irwinova čs. vlajka na Měsíci mě ušla. Zkusím se zeptat kamarádů, jestli o tom něco vědí.

novýJana Kopecká (15.03.2019 15:16)

Dobrý den, pane Pacnera, ráda si čtu vaše články na Technetu, hledala jsem nějaké informace k letům na Měsíc a zaujalo mne, že na Měsíc vzal českou vlajku i James Irwin? Tušíte proč? On měl české kořeny? Nikde jsem k tomu nic nenašla, jen že v roce 1990 předal při návštěvě Československa Václavu Havlovi československou vlajku, kterou měl s sebou na Měsíci. Chápu to u Eugena Czernana, ten měl předky z Československa, ale u Jamese Irwina jsem nic nedohledala. Nenapadá mne, kdo jiný by měl nastudováno a načteno víc, než vy, proto se ptám vás. Děkuji za vysvětlení a přeji vám hodně zdraví, štěstí, energie a radosti ze života. Ať vám to nadále píše tak skvěle jako píšete.

novýmiloš klubko (05.03.2019 00:19)

Dobrý den pane Pacnere !
Právě čtu knihu Osudové okamžiky Československa.Jako celoživotní fanda
historie jsem nadšen.S takovým nadšením jsem v minulosti četl např. Enola GAY, Den pro Šakala atd.Zaujalo mě jak se některé věci opakuji, v době Druhé republiky sporné body se Slovenskem. Totéž jsme zažili v roce 1990.
Ještě jednou děkuji. Klubko Miloš

novýKarel Pacner (26.02.2019 11:02)

Pane Truhane, díky za vaše slova. Jsem rád, že se vám kniha líbila. Zkuste se podívat na ještě další dvě: Osudové okamžiky Československa a Osudové okamžiky XX. století.

novýMartin Truhan (24.02.2019 03:49)

Úctivo pozdravujem, pán Pacner,

čítam Vašu knihu Čtvrtstoletí republiky, práve som “na roku 2017” a ešte pred dočítaním knihy sa Vám chcem poďakovať za toto skvelé knižné dielo.

Som ročník 1988, takže Vaša kniha začína v období, kedy som mal 3 roky a bezstarostné detstvo. Čítať o politických udalostiach v ktorých som vyrastal a ešte si ich neuvedomoval, považujem za veľmi prínosné.

Od roku 2008 žijem s krátkou prestávkou v Českej republike a moja 5 mesačná dcéra má v rodnom liste miesto narodenia Praha :) Súhlasím s názorom, ktorý často v knihe píšete - v Česku sa žije skvelo - a aj keď v súčasnej dobe som zamestnanec súkromného sektoru, v budúcnosti mám záujem venovať sa profesionálne aj verejnému sektoru.

Pri čítaní Vašej knihy mám dojem, že Vás v budúcnosti budem často citovať :) Vzhľadom na Váš úctyhodný vek, Vám chcem týmto vopred poďakovať. Niekde v roku 2016 ste napísali, že ak by ste boli mladší, bojovali by ste v politike za Českú republiku a demokraciu “aktívnejšie”. Verím, že sa mojej generácií podarí, aj vďaka Vašej knihe, aktívnejšie zúčastňovať na verejnej demokratickej diskusií.

S úctou a prianím pevného zdravia,

Martin Truhan

novýJindřich Prousek (22.02.2019 12:12)

Vážený pane Pacnere,

rád bych Vás pozval na veletrh AMPER 2019 (kterýkoliv veletržní den či dny 19.-22.3.).

Pokud jsem Vás zaujal, prosím, spojte se se mnou via e-mail.

Přeji Vám krásný den

Jindřich Prousek,
manažer veletrhu

novýDušan Horský (14.02.2019 13:09)

Pokud jste bolševik, tak se nedivím - to jsou známé moresy. Nejsem a nebyl jsem. Podle chování jste jím však byl a jste Vy - ve významu slova. Jen tady žiji a stále jednám stejně, sic. Za to, že jsem pomáhal budovat novou společnost se nestydím. Co se za tolik let vytvořilo, v tolika oborech... --> po převratu rozprodalo, posléze prodalo a zbouralo. To je :-) vývoj, že?

novýKarel Pacner (05.02.2019 22:16)

Pane Blažko, o těchto údajích se psalo ve všem možných západních médiích ještě dlouho po tomto masakru. Jsou to odhady, přesná čísla zná čínská tajná policie, ale nikdy je nezveřejní. V těchto zemích se často musíme spokojit s odhady a názory, které nebývají vždy přesné.

novýtibor blazko (05.02.2019 18:13)

dobry den, vo vasej knihe "Státníci a zločinci XX. století" pisete "Důstojníci umožnili většině studentů, bylo jich asi pět tisíc, odejít, zbývající potom vojsko zmasakrovalo." https://www.idnes.cz/technet/vojenstvi/znovu-a-znovu-prohraval-presto-vytahl-cinu-mezi-velmoci.A190125_144502_vojenstvi_mla/tisk
teme sa amaterky venujem (vid odspodu https://tblazko.wordpress.com/tag/tam/ )
preto by ma zaujmal by zdroj tejto informacie, vdakanahoru | celkem: 1206 | stránka: «<7891011>»

ed2006-2012 © kuks