Karel Pacner

novinář, který píše i knihy, nyní na odpočinku

dopisy čtenářů

povinné
povinné
povinný, nebude zveřejněn

ANTISPAM Sečtěte dvě a tři (číslovkou):

novýŠtěpán Pichl (25.12.2016 13:01)

Vážený pane Pacnere,
chci vám popřát hezké a klidné svátky a zároveň poděkovat za dárek k vánocům. Přál jsem si totiž vaši knihu géniové 20. století a nakonec mám hned knihy dvě (oba díly)! Trochu jsem to přání nedomyslel... vyřkl jsem ho příliš brzy před vánoci a potom jsem si již nemohl koupit knihu sám a musel čekat až do vánoc, ale čekání se vyplatilo. Takže ještě jednou, děkuji.

novýKarel Pacner (04.12.2016 21:51)

Pane Šimandle, původně asi do konce roku 1968 vystupoval v ČST většinou Milan Codr. Apollo 11 v létě 1969 komentovali Antonín Vítek a Jan Kolář, kteří znali americkou kosmonautiku a uměli anglicky. Normalizační vedení ČST Vítka a Koláře odstavilo, protože byli moc proameričtí, a zasedl tam opět Codr. S ním tam občas býval letecký lékař dr. Josef Dvořák (*1921), který letos v létě zemřel. Občas tam býval i astronom dr. Boris Valníček. Od 1990 se vrátili na obrazovku Vítek (už bohužel zemřel) a Kolář, občas tam bývá Toufar nebo Přibyl, někdy volají i pro mne. Nevím, jestli jsem vám odpověděl. co jste chtěl slyšet.

novýMartin Simandl (04.12.2016 17:49)

Dobrý den, pane Pacnere! Mám k vám dotaz. V době letů Apolla na Měsíc dávala Československá televize přenosy z přistání a ve studiu seděli odborníci na kosmonautiku. Bylo mi v té době 5 let, takže si to pamatuji velmi matně, ale něco si pamatuji. Byl jsem za to rodičům vděčný, že jsem mohl alespoň něco z tohoto úžasného úspěchu vidět. A teď mířím k otázce. Jedním z odborníků byl pan Codr, toho si pamatuji a pak tam seděl pán, odhaduji jeho věk v té době na sedmdesátku, který byl úplně holohlavý. A právě na jeho jméno si nedokáži vzpomenout. snažil jsem se hledat na internetu, ale nemám se vlastně čeho chytit. A tak se s dovolením obracím na vás, zda-li byste mi mohl pomoci v identifikaci tohoto pána. Popř. napsat celou sestavu, která se ve studiu Československé televize tehdy objevila. Děkuji za odpověď. S úctou Martin Simandl

novýVáclava Jandečková (18.11.2016 00:13)

Milý pane Pacnere,
je mi jasné, že máte celou řadu jiných kauz, na kterých byste rád pracoval, ale pokud by Vás zajímalo, co se mi podařilo zjistit v případu nevyjasněné smrti Jana Masaryka, ráda Vám pošlu knihu jako dárek pod stromeček, samozřejmě s prosbou o Váš názor a pomoc pro případ zahájení dalšího důkladného šetření. Letos v září jsem za knihu (Kauza Jan Masaryk - nový pohled) dostala dokonce Mezinárodní zvláštní cenu Egona Erwina Kische :-) Řešení zatím nenabízí, ale věřím, že nabízí cesty, jak se k němu přiblížit...
Srdečně Vás zdravím
Václava Jandečková

novýKarel Pacner (22.10.2016 15:40)

Vážená paní Hausenblasová,
je mi líto, ale na prameny týkající se Zastávky u Brna, Slap a Kabátů si nepamatuji. Ale hodně o tom věděl Honza Frolík, v 90. letech šéf archívů vnitra, dnes už mrtvý, se kterým jsem o různých věcech debatoval. Měl jsem možnost procházet různé věci v archívu civilní rozvědky, tedy 1. správy FMV, tam mohly být informace o Slapech a Kabátech. Dneska je to všechno uloženo v Archivu bezpečnostních složek, který je volně přístupný.

novýJitka Hausenblasová (20.10.2016 16:06)

Dobrý den pane Pacnere,
nevím, zda jste se k mému dotazu z 11.10. dostal, nicméně nějaké informace jsem už našla, tak můj dotaz už není aktuální. Ale měla bych na Vás velkou prosbu. Ve své knize Československo ve zvláštních službách IV., na straně 197 uvádíte informace o kurzech pro partyzány a event. teroristy, které měly probíhat na Slapech a v Kabátech. Uvádíte tam přesná čísla o počtu kurzů i posluchačů. Mohl byste mě odkázat na zdroje, ze kterých jste čerpal tyto informace? Moc by mi to pomohlo, děkuji předem.
J. Hausenblasová

novýKarel Pacner (16.10.2016 00:09)

Pane Vorlíčku, přesně jste to charakterizoval: "básnění". Člověk, který bránil kosmickému výzkumu, se chce jako Kennedy zapsat do historie tím, že vyhlásí za příští velký cíl Mars. Vždycky jenom plácal, plácá i teď. Nemá smysl se tímto idiotem zabývat. Chystám se celkově zhodnotit situaci: Měsíc, Mars, asteroidy. Ve středu ke mně mají přijet z TV Nova a natočit mé názory na to pro pořad Střepiny.

novýPetr Vorlíček (13.10.2016 19:28)

Dobrý den vážený pane Pacnere,
co říkáte na básnění prezidenta Baracka Obami, o vyslání lidí na Mars.
"Stanovili jsme jasný cíl nové kapitoly amerického počínání v kosmu: vyslat lidi na Mars a dopravit je bezpečně zpět na Zemi," napsal Obama na serveru CNN.
Zdá se mi to podivné, protože na několik let, kdy byl prezidentem, ochromil NASA seškrtáním výdajů velmi úspěšně! Je to snad předvolební pomoc demokratům v nadcházejících volbách? Pro mne je to hodně velká drzost!
S pozdravem Vorlíček

novýJitka Hausenblasová (11.10.2016 17:04)

Dobrý den pane doktore, mohl byste mi prosím poradit, kde by se daly nalézt nějaké podrobnější informace o bývalém výcvikovém táboře v Zastávce u Brna, který zmiňujete ve své knize? Pokud jsou vůbec dostupné samozřejmě. Nebo se tomu někdo u nás v rámci bádání nějak více věnoval? Budu moc ráda za jakékoliv informace či odkazy, kam se případně obrátit.

Děkuji
J. Hausenblasová

novýKarel Pacner (17.09.2016 10:58)

Vážený pane doktore, díky za upozornění. Samozřejmě jsem to konzultoval s prof. Vladimírem Benešem nejstarším. Bohužel pan profesor mě na to neupozornil. Pro informaci: Cushing byl ukázkou z knihy Géniové XX. století, díl první. Už vyšel i díl druhý. A právě dopisuju díl třetí, vyjde příští rok.nahoru | celkem: 1000 | stránka: «<34567>»

ed2006-2012 © kuks