Karel Pacner

novinář, který píše i knihy, nyní na odpočinku

dopisy čtenářů

povinné
povinné
povinný, nebude zveřejněn

ANTISPAM Sečtěte dvě a tři (číslovkou):

novýPetr Mácha (29.07.2019 21:33)

Vážený pane,
Rád bych vám touto cestou poděkoval za Vaši tvorbu. Nejsem žádný odborník, a tím víc oceňuji formu jakou jste schopen i nás neznalé nechat nahlédnout do tak složitých oblastí jako je například kosmonautika.
Rád bych se zeptal zda by bylo možné zaslat vám jednu z vašich knih a požádat vás o její podepsání. Případně jestli existuje jiná možnost jak si nechat knihu podepsat.
Předem děkuji a přeji mnoho sil do další tvorby.

novýKarel Pacner (20.07.2019 23:47)

Pane Chramosto, už jsem dal do obálky dva papírky s autogramy. Nevím však, kdy v těchto vedrech vyjdu ven.

novýStanislav Šumbera (20.07.2019 22:48)

Ještě k významu , který nepopírám, vysoce hodnotím, z ČB TV na Admiru 8F mám natočený kolem 04.00 hod ten okamžik, ale :
Tvrdou valutou každé nové expertně experimentální techniky je udržení ve vývoji. Pokračování v evoluci, založení procesu průmyslové technologie, ve kterém vznikají její nové její generace. Expertní technologie programu Apollo nebyla s to takového vývoje , byla to koncepce tak říkajíc „ad hoc“ transportu s návratem. Pro neudržitelnost na Měsíci byl program misí o třetinu zkrácen a ukončen. Nepomohla ani jeho resuscitace Apollo aplication – Skylab. Patrně „pro nedostatek vhodného užitečného zatížení pro NO, odvislého od základu – nosiče supertěžké třídy. Jako každý „závod“ mohl jen „simulovat“ realitu, nikoliv determinovat její reálné zájmy. Půlstoleté zastavení pilotované měsíční kosmonautiky je toho víc než přesvědčivým důkazem.

novýStanislav Šumbera (20.07.2019 20:40)

Takovým klíčovým okamžikem , jako byl let Spirit of St. Louis s Lindberghem pro transatlantickou leteckou dopravu v technologii, takovým klíčovým okamžikem pro pilotovanou kosmonautiku bylo první přistání na Měsíci. Vývoj reálné pilotované kosmonautiky se ubíral jinam. Její vítěznou koncepcí a základní platformou i smyslem existence pokračování pilotované kosmonautiky se stal kosmický pilotovaný komplex modulárního typu. Nebyl sice tak atraktivní jako velký skok pro lidstvo na Měsíci, ale znamenal začátek jeho cesty do vzdálené budoucnosti. Totální koncentrace celonárodního úsilí v úvodní etapě pilotované kosmonautiky na koncepci návštěvy a návratu z Měsíce byla sice slavná a zaslouří si právem obdiv, nicméně nasměrovala další vývoj USA v uplynulé historii zcela mimo orbitální stanici. Vítězný americký velký skok pro lidstvo na Měsíci, a flotila Space Shuttle dokázaly nemožné: vrátit USA do počátečního bodu vývoje své technologie pilotované kosmonautiky a pokračovat v letech do kosmu lodí, kterou tak slavně před půlstoletím porazily. Voperačním nasazení pak společně s Rusy na jejich původní technologické koncepci modulové orbitální stanice ISS, jejíž základní blok FCB zaplatily USA, vyrobili a vynesli do kosmu Rusové.
Odpověď neočekávám, jde o reakci na vaše dnešní vystoupení v TV NOVA.
Šumbera Stanislav Brno

novýMarek Chramosta (20.07.2019 19:48)

Dobrý den pane Pacnere.

Chtěl bych Vás tímto pozdravit a poprosit Vás, zda by bylo možné poslat mi vas autogram, případně kam si o nej mohu napsat. Byl bych rad, kdybych ho mohl vlastnit.

Dekuji

Marek Chramosta
Masarykova 599
39470 Kamenice nad Lipou

novýKarel Pacner (17.07.2019 23:54)

Pane Vorlíčku, děkuji za vaše slova. Snažím se, ale zpracovávám i jiná témata. Mám odevzdaný rukopis KONSTRUKTÉŘI RAKETOVÉHO VĚKU, který by měl vyjít příští podzim. Před tím chce Albatros vydat ČS. VYZVĚDAČE 1914-1989.

novýPetr Vorlíček (16.07.2019 22:26)

Vážený pane Pacnere,
byl jsem jeden ze šťastlivců kteří se dočkali procházky lidí po měsíci. Seděl jsem u televize a poslouchal, byl to zážitek mého života. Je neuvěřitelné, že za 50 let na to nikdo nenavázal. Stále lituji zrušených letů Apollo 18, 19, 20. Vaše znalosti hltám - těším se na vše co o téhle fantastické době napíšete,
Petr

novýOtakar Horák (25.06.2019 15:44)

Vážený pán Pacner,

dovoľte, aby som Vás toutou cestou požiadal o rozhovor k 50. výročiu pristátia človeka na Mesiaci. V Denníku N vediem rubriku Veda: https://dennikn.sk/autor/otakar-horak/?ref=list

Ďakujem,

všetko dobré

novýJaroslav Šebek (25.06.2019 12:21)

Dobrý den pane Pacnere,

připravuji vydání knihy Sametová revoluce v Mladé Boleslavi (pracovní název), která by měla vyjít v listopadu ke třicátému výročí...
V časopise SANQUIS, číslo 71 z listopadu 2009 jsem našel Vaše texty DEN PO DNI.
Rád bych je použil v úvodu, je to hezky a přehledně napsané.
Kniha vyjde pod hlavičkou Magistrátu Mladá Boleslav. Moc Vás prosím o vyjádření, výši honoráře event. další podmínky.
Děkuji, přeji hodně zdraví, krásné léto a ať Vám to píše!
Jaroslav Šebek, radní města Mladá Boleslav, vedoucí 8. oddílu vodních skautů (i oddíl se na vydání bude podílet).

novýJaroslav Šebek (25.06.2019 12:20)

Dobrý den pane Pacnere,

připravuji vydání knihy Sametová revoluce v Mladé Boleslavi (pracovní název), která by měla vyjít v listopadu ke třicátému výročí...
V časopise SANQUIS, číslo 71 z listopadu 2009 jsem našel Vaše texty DEN PO DNI.
Rád bych je použil v úvodu, je to hezky a přehledně napsané.
Kniha vyjde pod hlavičkou Magistrátu Mladá Boleslav. Moc Vás prosím o vyjádření, výši honoráře event. další podmínky.
Děkuji, přeji hodně zdraví, krásné léto a ať Vám to píše!
Jaroslav Šebek, radní města Mladá Boleslav, vedoucí 8. oddílu vodních skautů (i oddíl se na vydání bude podílet).nahoru | celkem: 1188 | stránka: «<34567>»

ed2006-2012 © kuks