Karel Pacner

novinář, který píše i knihy, nyní na odpočinku

dopisy čtenářů

povinné
povinné
povinný, nebude zveřejněn

ANTISPAM Sečtěte dvě a tři (číslovkou):

novýWilliam BEST (20.11.2019 17:03)

pane Pacnere mnohokrát Vám děkuji. Nemusím do Bohnic. Hurá!!! Vzpomínám si, že jste v tom pořadu hovořil o kosmonautech, kteří při vývoji a výzkumu obětovali život. Hovořil jste také na téma zkoušek přetížení. Bohužel jsem ten pořad nenašel. Děkuji.
Hodně zdraví a inspirace Vám přeje
William

novýKarel Pacner (19.11.2019 18:24)

Milý pane Beste, na tuto příhodu si nemohu vzpomenout. Ale v září 1989 jsem byl v Moskvě. Starý kamarád Voloďa Gubarev, který povýšil na vedoucího oddělení vědy Pravdy, mě při diskusi řekl: "Kdy se u vás stane prezidentem Havel?" Nebral jsem to vážně, vzpomněl jsem si na to až v listopadu. První zástupkyně šéfredaktora Komsomolské pravdy Jadviga Juferová mě dala lístek se svými telefonními čísly: "Jakmile se u vás bude něco dít, zavolejte. Nebojte se, všechno dobře dopadne." Týden před tím jsem byl na kosmodromu Bajkonur v první skupině zahraničních novinářů. Další starý kamarád, plk. Míša Rebrov, vedoucí odd. vědy a kosmonautiky armádního deníku Krasnaja zvězda, mi řekl: "Kdyby se u vás něco dělo, naši kluci z Milovic vám proti dogmatikům pomohou." Tohle všechno mám podrobně ve 4. vydání knihy OSUDOVÉ OKAMŽIKY ČESKOSLOVENSKA z roku 2018.

novýWilliam BEST (19.11.2019 16:23)

Srdečně vás zdravím pane Pacnere, pořád mám před sebou vzpomínku na Vaše televizní vystoupení, bylo to tuším v Hyde park, kde jste hovořil o Vaší návštěvě Hvězdného městečka. Dodnes mi zní v uších Vaše slova o ruské vědkyni, která Vám říkala, že do Prahy přijede, až bude prezidentem Václa Havel. Vždy jsem to s pobavením vyprávěl kamarádům a teď při oslavách 30ti let jsem si na to opět vzpoměl. Celé dnešní odpoledne ležím v archivu ČT, projíždím jeden rozhovor za druhým a nic. Jsem v koncích. Vymyslel jsem si to?? Pomůžete mi najít odpověď?? Děkuji. Přeji vám mnoho zdraví a inspirace. S úctou a pokorou William

novýKarel Pacner (16.10.2019 17:59)

Vážený pane Janeček, žádná nová kniha o projektu Manhattan v češtině nevyšla. Možná by vás zajímala Stalin a atomová bomba od Hollowaye, pokud není rozprodaná.

novýPavel Janecek (15.10.2019 10:47)

Vážený pane Pacnere,
četl jsem vaší knihu Atomoví špioni. Letos v létě jsem navštívil Los Alamos. Chtěl jsem se vás zeptat, zda v češtině existuje nějaká novější kniha o Projektu Manahattan nebo R. Oppenheimerovi než Jasnější než tisíc sluncí?
Děkuji za zprávu
Pavel Janeček

novýKarel Pacner (11.10.2019 11:24)

Ivane M., nerozumím vaší poznámce o smrti Jana Masaryka

novýIvan M. (10.10.2019 14:02)

Dobrý den!

potvrzuji svědectví Johna Federera t.č.v Austrálii že smrt J.Masaryka při hádce způsobil P.K.
Ivan M.

novýLadislav Šalda (11.09.2019 08:00)

Děkuji za odpověď a budu se těšit na novou knihu i na autogramiádu! Přeji hodně sil a pevné zdraví!

novýKarel Pacner (10.09.2019 23:04)

Pane Šaldo, pochybuji, že by Jan Masaryk vyzradil tajemství americké atomové bomby. To bylo tak střežené tajemství, že o něm nevěděl ani viceprezident Truman, to mu řekl ministr obrany druhý den po tom, co složil úřad. Autogramiáda zpravidla bývá po křtu některé mé knihy, naposled při křtu ...a velký skok pro lidstvo. Teď si budete muset počkat na příští rok - 27. 5. 2020 vyjde Čs. vyzvědači, 3 svazky v jedné krabici. Křest udělá Pavel Žáček, rovněž autor několika historických knih. Teď fofruju s posledním čtením tohoto rukopisu. Potom budu intenzivně zpovídat Luboše Dobrovského, dávného kamaráda, prvního polistopadového civilního ministra obrany a potom velvyslance v Moskvě - kniha by měla vyjít v 2021.

novýLadislav Šalda (10.09.2019 09:20)

Pane Pacnere, děkuji za odpověď. Paměti Sudoplatova jsem četl taky a souhlasím s Vámi, že paměti špionů nejsou příliš spolehlivý zdroj informací. Ale je známo, že třeba Jan Masaryk přislíbil doly na uran v Jáchymově americké straně, i když je potom obsadil Stalin. A existují jisté teorie o tom, že Jan Masaryk dopomohl k vyzrazení tajemství okolo atomové bomby. Údajně proto, že nechtěl, aby někdo měl monopol na tak ničivou zbraň. Jsou to možná jen konspirační teorie, ale co je jistého v historii, která u nás byla navíc desítky let deformovaná ideologií. Ještě štěstí, že máme autory jako jste Vy, kteří ty nánosy lží odstraňují.
A ještě jeden dotaz, jak jsem listoval v dopise od Vašich čtenářů, napadlo mě, co kdybyste udělal autogramiádu? Spousta lidí by stála o Váš podpis do knihy, já samozřejmě taky, protože autogramy sbírám už asi 50 let. Já vím, že asi chcete klid na práci, ale pro své čtenáře byste to udělat mohl. Zdravím!nahoru | celkem: 1215 | stránka: «<34567>»

ed2006-2012 © kuks