Karel Pacner

novinář, který píše i knihy, nyní na odpočinku

dopisy čtenářů

povinné
povinné
povinný, nebude zveřejněn

ANTISPAM Sečtěte dvě a tři (číslovkou):

novýKarel Pacner (13.10.2017 18:16)

Pánové Strako a Julínku, obávám se, že Paseka dotisk Kolumbů vesmíru neplánuje. Zkuste se podívat do antikvariátů. Myslím, že někde mají i tu službu, že knihy u jiných prodejen vyhledávají. Pokud se týká Apolla, celé toto soupeření jsem vyložil v knize Tajný závod o Měsíc. Vyšla letos a Albatros počítá s tím, že kdyby byla rozebraná, bude ji nejméně do roku 2019, kdy bude 50. výročí Apolla 11, ji dotiskovat.

novýOndřej Julínek (12.10.2017 23:21)

Dobrý den pane Strako,
děkuji za informaci, budu rád, když se o odpověď z vydavatelství podělíte. Také bych preferoval papírovou verzi, pokud ale nebude v dohledné době dostupná, spokojil bych se i s elektronickou, bohužel zrovna tyto dvě knihy nemůžu nikde najít, takže pokud máte tip, kde dané knihy v elektronické formě zakoupit, budu rád, když dáte vědět.

novýMartin Straka (11.10.2017 16:49)

Dobrý den pane Pacnere,
shodou okolností jsme se dnes také rozhodl koupit obě knihy Kolumbové vesmíru, ale jsou vyprodané. Poslal jsem dotaz na vydavatelství Paseka, zda se neplánuje dotisk, uvidím co napíší. K sehnání v elektronické podobě samozřejmě je, ale papír je papír. Vaše knihy jsou velmi čtivě napsané, moc se mi líbí. Přeji Vám hodně zdravíčka a nápadů.

novýOndřej Julínek (11.10.2017 13:24)

Vážený pane Pacnere,
možná mi Vy nebo někdo z čtenářů těchto stránek pomůže. Snažím se sehnat knihy Kolumbové vesmíru (oba díly), vypadá to ale, že obě publikace jsou již delší dobu vyprodané. Nevíte náhodou, zda se chystá nějaký dotisk, případně zda jsou k zakoupení v elektronické formě?
Děkuji. S pozdravem Ondřej Julínek

novýKarel Pacner (06.10.2017 16:31)

Pane Ješo, je mi líto, ale podrobnosti neznám. Mám dojem, že ani ten člověk, co mě o tom asi po 10 letech vyprávěl, si to nepamatoval. Ale z toho, jakým způsobem o něj pečovali, si myslím, že to mohl být nějaký objekt ministerstva vnitra anebo ÚV KSS. Rozhodně nebydlel v normálním hotelu. A spíš to byla budova, kde mohl být sám, kde nebyli další hosté, současně ovšem tam anebo v nejbližším okolí muselo být dost místa pro ochranku StB.

novýmarek ješo (06.10.2017 11:56)

dobrý deň pán pacner som z mesta košice , zo slovenska a som váš veľký fanušík , najmä vašich kníh o kozmonautike a vede . v knihe hlavný konštruktér a aj v knihe kolumbové vesmíru som našiel informáciu že sergej pavlovič koroljov býval počas svojej jedinej návštevy československa aj na štrbskom plese vo vysokých tatrách . neviete náhodou v ktorej budove presne koroljov počas svojho pobytu vo vysokých tatrách býval ? nenašiel som na štrbskom plese ani vo vysokých tatrách ani jednu pamätnú tabuľu ani na internetovej stránke štrby alebo mesta vysoké tatry nič o koroljovovom pobyte z roku 1964 nepíšu . prajem pevné zdravie a veľa úspechov

novýTimur Kashapov (04.10.2017 09:08)

Dobry den pane Pacnere.
Chtel bych Vas pozadat o rozhovor. Mel byste cas to udelat?
Dekuji.

novýKarel Pacner (03.10.2017 18:29)

Milý Davide,
tam pracovala buď civilní rozvědka, která spadá pod ministerstvo vnitra, anebo Vojenská zpravodajská služba, která patřila pod ministerstvo obrany. Obraťte se na tiskové mluvčí obou ministerstev. Ale já si nedovedu představit, že by čtvrt století po listopadovém zvratu mohlo být něco takového zavřeno. Také zkuste historika dr. Prokopa Tomka - prokop_t@yahoo - s tím, že vás za ním posílám. Mohl by o tom něco vědět. Držím vám palce. Případně mně napište, jak jste dopadl - adresa karel.pacner@mfdnes.cz.

novýDavid Zeman (03.10.2017 16:42)

Dobrý den pane Pacnere,

jsem studentem 2. ročníku gymnázia a rád bych napsal Středoškolskou odbornou činnost s tématem Osud 3. patra Českého centra v Berlíně. SOČ je práce o rozsahu 30 - 40 stran a měla by být zakončena hmatatelným závěrem či novým zjištěním. Když jsem byl onehdy v Berlíně, navštívil jsem tam bývalou čs. ambasádu, dnes České centrum. Šéf tohoto centra, pan Sachr, nás provedl po celé budově, jen do 3. patra nás nevzal. Vysvětlil nám, že v době existence čs. ambasády tam pracovala tajná služba. Pořizovala zvukové záznamy schuzek o patro níže, přepisovala je a posílala do Prahy. Po roce 1989 bylo celé patro zapečetěno a od té doby tam nikdo nevkročil. Nesmí tam ani berlínský velvyslanec. Ptal jsem se pana Sachra, kdo má tedy právo vstoupit tam a jaká instituce má tyto záležitosti na starost. Nevěděl to. Bylo mu jen sděleno, že se do patra prostě nesmí. Rád bych proto napsal teoretickou práci, jejímž praktickým východiskem by bylo: kdo konkrétně patro uzavřel, jaká instituce ho spravuje a kdo má povolení do něj vstoupit.
Jednu SOČ už jsem vypracoval (téma elektronická komunikace ve 20. století) a moc dobře si pamatuji, že komunikace s různými institucemi byla časově velice náročná a ne vždy přinesla nějaké výsledky. Chtěl bych vás proto požádat o Váš názor. Je něco takového v silách středoškoláka? Má minulá práce byla v podstatě postavena na vašich knihách a jelikož osobně neznám nikoho erudovaného v oboru historie druhé poloviny 20. století, doufal jsem, že byste mi mohl pomoci.

Děkuji,
David Zeman

novýKarel Pacner (29.09.2017 14:35)

Pane Černochu, termín Rižské axiomy neznám, zřejmě se používá zřídka. Pomocí Googlu o něm můžete najít různé podrobnosti, ale já teď nemám čas se tomu věnovat, takže se do toho nemohu ponořit, abych vám poctivě odpověděl.nahoru | celkem: 1065 | stránka: «<34567>»

ed2006-2012 © kuks