Karel Pacner

novinář, který píše i knihy, nyní na odpočinku

dopisy čtenářů

povinné
povinné
povinný, nebude zveřejněn

ANTISPAM Sečtěte dvě a tři (číslovkou):

novýPaul Jonas (15.05.2017 11:53)

Jako dlouholetý pracovník v "kosmo" oblasti musím konstatovat, že na odborníka si pouze hrajete. Pravděpodobně jste spíše politický propagátor s ekonomic zájmy. Více vašich tvrzení jsou pouze směšné bláboly, které s vědou ani historií nemají nic společného... Je mi líto.

novýKarel Pacner (29.04.2017 17:05)

Pane Nekolo, pošlu vám něco mejlem.

novýMartin Nekola (29.04.2017 15:14)

Vážený pane inženýre,
jsem badatel specializující se dlouhodobě na československý exil a krajany ve světě. Rád bych se Vás zeptal, zda si vybavíte nějakého významného českého matematika či fyzika působícího v exilu v Austrálii či Kanadě. Moc děkuji. Chystám novou publikaci a sbírám zajímavá jména, která bych mohl zmínit.

novýKarel Pacner (29.04.2017 12:35)

Pane Kmínku, máte pravdu - to není N-1. Jak se to stalo nevím. Zkusím to dohledat, ale bohužel chyba se stala. Na podzim vyjde 3. díl Géniů XX. století. Na jaře 2018 4. vydání Osudových okamžiků Československa.

novýJiří Kmínek (29.04.2017 07:01)

Dobrý den!
S velkou radostí jsem dnes koupil Vaši novou verzi knihy "Tajný závod o Měsíc". V zimě jsem přečetl Vaše poslední knihy věnované historickým událostem a jsem rád, že jste se vrátil k dobývání vesmíru. Do čtení se dám bezprostředně, ale dovolil bych si Vás upozornit na závažné pochybení v ní a to na straně 292, kde je fotografie s podtitulkem "Noční start superrakety N-1". Ve skutečnosti však jde o snímek startu jedné z prvních amerických nosných raket řady JUNO, domnívám se, že se jedná o JUNO II. To by se asi stát nemělo. Těším se na další Vaše knihy, už jich mám celou sbírku. A tak za ně děkuji. S pozdravem! Jiří Kmínek

novýKarel Pacner (24.04.2017 20:22)

Milý pane Pechláku,
v Plánici vedl obchod můj strýc Jindřich Pacner. Když šel do penze, můj otec - jeho bratr - mu nabídl, aby se přestěhoval do Janovic, v našem domě se uvolnil jeden byt. Samozřejmě jsem rád, že se vám líbí mé články o vesmíru. Ve čtvrtek vychází ve 2. vydání (po 20 letech) moje Kniha Tajný závod o Měsíc - o soupeření USA-SSSR o to, kdo dřív pošle lidi na Měsíc. Jinak je trhu řada mých knih, najdete je na internetovém knihkupectví Kosmas, když si tam dáte do vyhledávače moje jméno.

novýBohuslav Pechlák (23.04.2017 18:25)

Vážený pane Pacnere,
jako malý kluk jsem chodil pár měsíců do obecní školy v Plánici. Hned naproti škole byl - pro mne přímo ráj - železářství, kde měli fůru pokladů, jako např. stanové kolíky, sekerky, kramle, háčky na ryby a hlavně kapesní nože (rybičky). A tomu všemu kraloval..... pan Pacner :-)
Až později jsem se od strejdy - místního lékaře, dozvěděl, že bratr tohoto pána píše nádherné články o vesmíru. Tak jsem začal číst všechno, co se mi od vás dostalo do ruky a dělám to dodnes a s potěšením.
Nemám ve zvyku psát lidem, které osobně neznám, navíc o vzpomínce z dětství. Berte prosím proto tyto řádky jako poděkování za to, co píšete pro své čtenáře vy. Čte se to výborně, je to zajímavé (zvl. tam, kde jsou uvedena nová "odtajněná" fakta) a bývá to i překvapivě napínavé.
Zdravím, Váš
Bohuslav Pechlák

novýJana Nová (05.04.2017 15:52)

Vážený pane Pacnere,

jsem studentkou Vysoké školy obchodní v Praze a studuji obor Průvodcovství. V současné době jsem ve druhém ročníku, kdy je zapotřebí si vybrat téma bakalářské práce. Sháním proto podklady pro vypracování a jsem toho názoru, že Vaše názory by byly velmi hodnotnou a obohacující částí mé práce. Téma bakalářské prace zní: Obraz severských zemí prostřednictvím cestopisů českých cestovatelů. Hlavním zdrojem mi budou publikace pana Stanislava Bártla a pana Františka Běhounka. Po pečlivém hledání a zkoumání jsem narazila na Váš článek v rubrice "kamarádi odcházejí", ze kterého jsem pochopila, že jste Vy a pan Bártl byli přátelé.

Touto cestou bych Vás chtěla požádat o pomoc při tvorbě mé bakalářské práce a to protřednictvím rozhovoru, který by se týkal cestování a zážitků pana Bártla. V případě Vašeho zájmu mě prosím kontaktujte na výše uvedenou e - mailovou adresu.

Děkuji, se srdečným pozdravem Jana Nová

novýJaroslava Preclíková (21.03.2017 12:09)

Vážený pane Pacnere,marně se sháním po kontaktu na Vás.
Ráda bych se dozvěděla něco o Mirkovi, který se znal velmi dobře s mým mužem
Vladimírem.
Mobil. telefon či email na Vás nemám.
Děkuji za Vaši laskavou odpověď na em.adresu. či telef.244464475. J.Preclíková

novýKarel Pacner (12.03.2017 10:08)

Pane Bulíku, je mi líto, pokračování Třináctky nepřipravuji. V dubnu mě vyjde Tajný závod o Měsíc - soupeření USA-SSSR v 60. letech. A na podzim 3. díl Géniů XX. století - celkem to bude na 90 vědců a inženýrů, kteří posunuli naši civilizaci kupředu.nahoru | celkem: 1031 | stránka: «<34567>»

ed2006-2012 © kuks