Karel Pacner

novinář, který píše i knihy, nyní na odpočinku

dopisy čtenářů

povinné
povinné
povinný, nebude zveřejněn

ANTISPAM Sečtěte dvě a tři (číslovkou):

novýLadislav Šalda (10.09.2019 09:20)

Pane Pacnere, děkuji za odpověď. Paměti Sudoplatova jsem četl taky a souhlasím s Vámi, že paměti špionů nejsou příliš spolehlivý zdroj informací. Ale je známo, že třeba Jan Masaryk přislíbil doly na uran v Jáchymově americké straně, i když je potom obsadil Stalin. A existují jisté teorie o tom, že Jan Masaryk dopomohl k vyzrazení tajemství okolo atomové bomby. Údajně proto, že nechtěl, aby někdo měl monopol na tak ničivou zbraň. Jsou to možná jen konspirační teorie, ale co je jistého v historii, která u nás byla navíc desítky let deformovaná ideologií. Ještě štěstí, že máme autory jako jste Vy, kteří ty nánosy lží odstraňují.
A ještě jeden dotaz, jak jsem listoval v dopise od Vašich čtenářů, napadlo mě, co kdybyste udělal autogramiádu? Spousta lidí by stála o Váš podpis do knihy, já samozřejmě taky, protože autogramy sbírám už asi 50 let. Já vím, že asi chcete klid na práci, ale pro své čtenáře byste to udělat mohl. Zdravím!

novýKarel Pacner (09.09.2019 22:42)

Pane Šaldo, souhlasím, že okolo Beneše je mnoho nejasností. Ale ve srovnání s těmi miliony korun, které včas uložil v západních bankách, je 10 tisíc dolarů směšná částka. Navíc nikdo z lidí v jeho blízkosti o tom neví. To se pokoušeli zjistit někteří historici po zveřejnění Sudoplatových pamětí, tedy před 15-20 roky. Ty paměti jsem četl a sám jsem se pokoušel ověřit jeho tvrzení, že Oppenheimer, Fermi a další předávali Sovětům informace o bombě. Nic jsem nenašel. A potom vyšel článek vědeckého redaktora Izvěstijí Leskova asi pod názvem Existovala druhá síť na Manhattanu, o které nikdo neví? Leskov získal přístup do archivu rozvědky KGB a tam nic nebylo. Sudoplatov je podle mého lhář, který se snažil zvýšit svůj význam.

novýLadislav Šalda (09.09.2019 08:03)

Pane Pacnere, děkuji za rychlou odpověď, ale Beneš ty peníze obdržel před odletem z republiky, v době kdy už prezidentem nebyl. A 10 tisíc dolarů na cestu do exilu nebyla zase tak malá částka. A v únoru 1948 tady prokazatelně byl Sudoplatov i Zubov a byli u prezidenta. Možná nevíme všechno, o době kolem abdikace a pozdější údajné exilové vládě. Jak mohl abdikovaný prezident sestavit vládu v exilu? Ústava z roku 1920 žádnou možnost takové vlády nepřipouštěla, Beneš nebyl žádný ústavní, ani vládní činitel a přesto si přisvojil pravomoci, které mu nepříslušely, včetně manipulací se zlatem, uloženým v Bank of England. Kolem Beneše je spousta záhad a nejasností, protože on byl v exilu jen obyčejný občan a ne ústavní činitel. Ani anulování Mnichovské dohody nemohlo zrušit abdikaci na funkci prezidenta. Přesto mu to prošlo a s tím i spousta jiných činů, které byly na pomezí politické periferie. Jeho role jako prezidenta je docela nejasná a jeho diplomatické a politické schopnosti by byly na dlouhou diskuzi. Zdravím!

novýKarel Pacner (08.09.2019 18:39)

Upřesňuji: včetně špionážní sítě na projektu Manhattan, o které neví ani ruští, ani američtí historici.

novýKarel Pacner (08.09.2019 18:37)

Vážený pane Šaldo, Sudoplatov to tvrdí ve svých memoárech, které s ním pořídili dva Američané. Obsahují spoustu výmyslů včetně špionážní sítě na americkém atomovém projektu Manhattan. Pokud se týká prezidenta Beneše, naši historici pátrali v přijímacích denících prezidentské kanceláře, ale nic tam nenašli. Ani pamětníci, kteří přežili, o ničem takovém nevědí. Ani ruští historici. Kromě toho 10 tisíc dolarů byla směšná částka, když Beneš měl uloženo v západních bankách několik milionů korun. Stejné informace chybí o vydírání v únoru 1948, i tam je jasná účast NKVD.

novýLadislav Šalda (08.09.2019 17:02)

Vážený pane Pacnere,
přečetl jsem všechny Vaše knihy a na další se těším. Zarazil mě ale jeden údaj. V knize Podivné špionážní hry píšete hned na str. 7, že tvrzení gen. Sudoplatova o tom, že prezident Beneš obdržel peníze od sovětské rozvědky v roce 1938 se nezakládá na pravdě. Odkud to víte, že to není pravda? Existují svědectví, že ho právě tímto faktem Sověti vydírali v roce 1948.

novýKarel Pacner (05.09.2019 18:31)

Vážená paní Zbořilová, Konstruktéři raketového věku by měly vyjít 21. 9. 2020. Před tím 27. 5. vyjdou Čs. vyzvědači, 3 díly v jedné krabici. A v 2021 druhé vydání Vyzvědačky, které chtěly být super. Příští rok chci začít připravovat komiks z historie kosmonautiky - 36 stran většího formátu, měl by být pro mládež.

novýKristýna Zbořilová (05.09.2019 10:52)

Vážený pane Pacnere,
chtěla jsem se touto cestou zeptat, kdy bude vydaná kniha "Konstruktéři raketového věku". Vím, že jste to předběžně plánoval na letošní rok, nicméně zatím jsem ji na pultech prodejen neviděla. Děkuji předem a ať se Vám daří.
S pozdravem, Kristýna Zbořilová

novýAntonín Procházka (26.08.2019 14:08)

Vážený pane Pacnere - jsem velký čtenář a obdivovatel Vašich knih z oblasti kosmonautiky a rád bych měl od vás jako od autora některé podepsané, což je vlastně nyní pro mě docela složité - ale: šlo by to, když bych Vám poslal pro Váš autogram alespoň společnou fotografii knih, jež vlastním ? ( Samozřejmě s ofrankovanou obálkou s mou zpáteční adresou, ať to nekomlikuji "balíkováním knih"). Bohužel ale nemám Vaši adresu. Byl bych ale opravdu moc rád.... Jinak přeji hodně zdraví a mnoho dalších tvůrčích sil a radosti.... a dovolte mi, abych alespoň touto cestou Vám vyjádřil své díky za Vaši dlouholetou práci a za Vaše bezvadné knížky, které z toho vznikly. S pozdravem Procházka Antonín.

novýMarta Novotná Buršíková (26.08.2019 09:14)

Vážený pane Pacnere, Vaše knihy máme s manželem moc rádi a velmi bychom stáli o to, kdybyste nám podepsal Osudové okamžiky XX. století. Jsme z jižní Moravy a do Prahy nejezdíme častěji než jednou ročně. Bylo by možné poslat Vám knihu poštou? Pokud byste byl tak laskav a sdělil mi adresu, knihu bych Vám poslala. Poštovné zpět k nám samozřejmě uhradím - když mi zašlete číslo účtu, pošlu Vám odpovídající částku.
Předem mnohokrát děkuji za odpověď
Marta Novotná Buršíkovánahoru | celkem: 1206 | stránka: «<34567>»

ed2006-2012 © kuks