Karel Pacner

novinář, který píše i knihy, nyní na odpočinku

dopisy čtenářů

povinné
povinné
povinný, nebude zveřejněn

ANTISPAM Sečtěte dvě a tři (číslovkou):

novýJiří Kmínek (29.04.2017 07:01)

Dobrý den!
S velkou radostí jsem dnes koupil Vaši novou verzi knihy "Tajný závod o Měsíc". V zimě jsem přečetl Vaše poslední knihy věnované historickým událostem a jsem rád, že jste se vrátil k dobývání vesmíru. Do čtení se dám bezprostředně, ale dovolil bych si Vás upozornit na závažné pochybení v ní a to na straně 292, kde je fotografie s podtitulkem "Noční start superrakety N-1". Ve skutečnosti však jde o snímek startu jedné z prvních amerických nosných raket řady JUNO, domnívám se, že se jedná o JUNO II. To by se asi stát nemělo. Těším se na další Vaše knihy, už jich mám celou sbírku. A tak za ně děkuji. S pozdravem! Jiří Kmínek

novýKarel Pacner (24.04.2017 20:22)

Milý pane Pechláku,
v Plánici vedl obchod můj strýc Jindřich Pacner. Když šel do penze, můj otec - jeho bratr - mu nabídl, aby se přestěhoval do Janovic, v našem domě se uvolnil jeden byt. Samozřejmě jsem rád, že se vám líbí mé články o vesmíru. Ve čtvrtek vychází ve 2. vydání (po 20 letech) moje Kniha Tajný závod o Měsíc - o soupeření USA-SSSR o to, kdo dřív pošle lidi na Měsíc. Jinak je trhu řada mých knih, najdete je na internetovém knihkupectví Kosmas, když si tam dáte do vyhledávače moje jméno.

novýBohuslav Pechlák (23.04.2017 18:25)

Vážený pane Pacnere,
jako malý kluk jsem chodil pár měsíců do obecní školy v Plánici. Hned naproti škole byl - pro mne přímo ráj - železářství, kde měli fůru pokladů, jako např. stanové kolíky, sekerky, kramle, háčky na ryby a hlavně kapesní nože (rybičky). A tomu všemu kraloval..... pan Pacner :-)
Až později jsem se od strejdy - místního lékaře, dozvěděl, že bratr tohoto pána píše nádherné články o vesmíru. Tak jsem začal číst všechno, co se mi od vás dostalo do ruky a dělám to dodnes a s potěšením.
Nemám ve zvyku psát lidem, které osobně neznám, navíc o vzpomínce z dětství. Berte prosím proto tyto řádky jako poděkování za to, co píšete pro své čtenáře vy. Čte se to výborně, je to zajímavé (zvl. tam, kde jsou uvedena nová "odtajněná" fakta) a bývá to i překvapivě napínavé.
Zdravím, Váš
Bohuslav Pechlák

novýJana Nová (05.04.2017 15:52)

Vážený pane Pacnere,

jsem studentkou Vysoké školy obchodní v Praze a studuji obor Průvodcovství. V současné době jsem ve druhém ročníku, kdy je zapotřebí si vybrat téma bakalářské práce. Sháním proto podklady pro vypracování a jsem toho názoru, že Vaše názory by byly velmi hodnotnou a obohacující částí mé práce. Téma bakalářské prace zní: Obraz severských zemí prostřednictvím cestopisů českých cestovatelů. Hlavním zdrojem mi budou publikace pana Stanislava Bártla a pana Františka Běhounka. Po pečlivém hledání a zkoumání jsem narazila na Váš článek v rubrice "kamarádi odcházejí", ze kterého jsem pochopila, že jste Vy a pan Bártl byli přátelé.

Touto cestou bych Vás chtěla požádat o pomoc při tvorbě mé bakalářské práce a to protřednictvím rozhovoru, který by se týkal cestování a zážitků pana Bártla. V případě Vašeho zájmu mě prosím kontaktujte na výše uvedenou e - mailovou adresu.

Děkuji, se srdečným pozdravem Jana Nová

novýJaroslava Preclíková (21.03.2017 12:09)

Vážený pane Pacnere,marně se sháním po kontaktu na Vás.
Ráda bych se dozvěděla něco o Mirkovi, který se znal velmi dobře s mým mužem
Vladimírem.
Mobil. telefon či email na Vás nemám.
Děkuji za Vaši laskavou odpověď na em.adresu. či telef.244464475. J.Preclíková

novýKarel Pacner (12.03.2017 10:08)

Pane Bulíku, je mi líto, pokračování Třináctky nepřipravuji. V dubnu mě vyjde Tajný závod o Měsíc - soupeření USA-SSSR v 60. letech. A na podzim 3. díl Géniů XX. století - celkem to bude na 90 vědců a inženýrů, kteří posunuli naši civilizaci kupředu.

novýMarcel Bulík (11.03.2017 17:17)

Dobrý deň pán Pacner.

S veľkým záujmom som si prečítal Vašu knihu Osudová třináctka - ďakujem Vám za ňu, bolo to skvelé čítanie. Neplánujete prosím napísať aj jej pokračovanie? Určite by bolo zaujímavé dozvedieť sa niečo viac o ďalších svetových štátnikoch, ktorý formovali našu epochu, napr. Kemal Atatürk, a iní.
Ešte raz ďakujem a želám veľa energie a úspechov!

novýKarel Pacner (10.03.2017 23:10)

Vážený pane Hönigere, Eva nemá internet, zítra jí zavolám. Až přijede do Prahy, od někoho vám napíše.

novýJiri Honiger (10.03.2017 21:38)

Vazany pane redaktore,

S velkym zajmem jsem si precetl Vase vynikajici rodinné vzpominky na Janovice. Byl jsem tam jako vojak v roce 1963-4. a seznamil se s Vasi sestrou Evou. A to je take predmetem meho dopisu Vam. Byl byste tak laskav a s jejim svolenim mi bud poslal jeji e-mailovou adresu a nebo ji predal moji: (jiri.honiger@free.fr).Vzpominky jsou nezapomenutelne, i kdyz.... cas vsechno pribarvuje k lepsimu...(bylo nam tehdy o hodne min).

Predem dekuji

Jiri Honiger,

novýKarel Pacner (06.03.2017 16:24)

Pane Prídavok, jsem rád, že se vám moje knihy líbí. Kolumbové vesmíru už nevyjdou. Ale v dubnu vyjde 2. vydání Tajného závodu o Měsíc. Možná příští rok Konstruktéři raketového věku. Na podzim bude 3. díl Géniů XX. století. Jirka Mrázek je už možná 20 let mrtvý.nahoru | celkem: 1027 | stránka: «<34567>»

ed2006-2012 © kuks