Karel Pacner

novinář, který píše i knihy, nyní na odpočinku

dopisy čtenářů

povinné
povinné
povinný, nebude zveřejněn

ANTISPAM Sečtěte dvě a tři (číslovkou):

novýJitka Hausenblasová (11.10.2016 17:04)

Dobrý den pane doktore, mohl byste mi prosím poradit, kde by se daly nalézt nějaké podrobnější informace o bývalém výcvikovém táboře v Zastávce u Brna, který zmiňujete ve své knize? Pokud jsou vůbec dostupné samozřejmě. Nebo se tomu někdo u nás v rámci bádání nějak více věnoval? Budu moc ráda za jakékoliv informace či odkazy, kam se případně obrátit.

Děkuji
J. Hausenblasová

novýKarel Pacner (17.09.2016 10:58)

Vážený pane doktore, díky za upozornění. Samozřejmě jsem to konzultoval s prof. Vladimírem Benešem nejstarším. Bohužel pan profesor mě na to neupozornil. Pro informaci: Cushing byl ukázkou z knihy Géniové XX. století, díl první. Už vyšel i díl druhý. A právě dopisuju díl třetí, vyjde příští rok.

novýLukáš Bříza (17.09.2016 00:08)

Dobrý den pane Pacnere, četl jsem Váš článek ohledně Harveye Cushinga, který je velmi poutavý a povedený. Akorát bych vás chtěl upozornit na jednu drobnost. Každý člověk, pokud nemá nějakou poruchu mozku využívá jeho kapacitu 100%. Nikoliv na 3,4,5, nebo 10%. Divím se, že i vy jste podlehl tomuto nesmyslnému mýtu, jehož jediným důvodem, proč se rozšířil jako choroba mezi populaci je, chybným a nepřesným měřením přístrojů ve 30 letech 20. století. Už při vzniku magnetické rezonance v 70 letech byla tato pochybnost vyvrácena a to medicína nebyla ani zlomkem toho co je dnes. Zjistěte si o tom více, čtěte publikace a články na toto téma než se dopustíte takových zastaralých omylů. Pokud jste konzultoval celou problematiku nervového systému s prof. Vladimírem Benešem, tak Vás na něco takového musel přeci upozornit, nebo ne? Berte to prosím jako radu, článek byl celkově skvělý, jen tato drobnost mě nemile překvapila a zrovna u Vás bych jí nečekal.
Děkuji
s pozdravem mudr. Lukáš Bříza.

novýDavid Šťáhlavský (22.07.2016 11:10)

DD, pane Pacnere. Rád bych Vás pozval do ČRoPlus k rozhovoru o tom, co všechno tajné služby v historii dělaly (a dělají) za psí kusy. (Omlouvám se psům.) To téma bych rád vztáhl k neuvěřitelným odhalením o roli FSB na falšování dopingových testů. Viz např. to, jak se agent Blochin převlékal za instalatéry, který měnil zkumavky s močí, atd. Od čehož se rozvinul na ruském webu živá diskuse o to, zda by zkumavka moči neměla být ve znaku FSB. Tím samozřejmě nerezignuji nijak na seriozní historický rozhovor o tajných službách, jejich praktikách (např. psychologických) a technice. Rozhovor by byl Ca. na 30'. A bych rád, kdyby bylo možné ho natočit, co možná nejdříve. Nabízím tedy konkrétně 2. nebo 3.8 ve 14:00. V ČRo, Římská 13, P II. Resp. v pátek 5.8 v 11:00. Děkuji za odpověď, doufám, že kladnou a přeji Jasný *Den. David Šťáhlavský, redakce popularizace vědy a techniky, ČRo tel.724 580 945

novýKarel Pacner (19.07.2016 15:19)

Pane Kupec, nic mi to neříká. Pokud o tom někdo něco ví, tak je to dr. Boris Valníček z Ondřejova - valset@seznam.cz

novýOldřick Kupec (19.07.2016 13:04)

Věc: Totožnost pracovníka v kosmickém výzkumu

Pane Pacner,
V 70.letech jsem pracoval jako technolog ve výrobě optického skla. Dostal jsem se do styku s člověkem ve věku 30-40 let, který pracoval pro kosmický výzkum. Požadoval po mně, abych mu zjistil, kde mají diamantovou piui o co největším průměru, tu jsem našel v kamenolomu v Rumburku toto jsem mu sdělil (průměr byl jestli si to pamatuji minimálně 70 cm. Potom mi dovezl skleněný model zrcadla a požadoval po mně jeho odlití s kvalitního optického skla, z důvodů potřeby nanesení odrazové vrstvy na zadní stěnu zrcadla. Jinak v té době jsme měli rozšiřovat výrobní prostory a ukazovali jsme mu plán rekonstrukce. On nám sdělil, že byl v kosmických střediscích nejen SSSR a USA, ale i ve francouzském středisku. Upozornil nás, že se jinde satví montované haly, které se dají dle potřeby lehce upravovast.
Potom nastala půlroční odmlka (neměl jsem na něj kontakt) a u nás se objevil důstojník z výzkumného ústavu z Dobrušky, který nám sdělil, že tento člověk zahynul při autonehodě,kdy on zemřel a řidič měl mít amputovanou nohu. Mělo se to stát, jestli si to dobře pamatuj,i v zimě při cestě do závodu Monokrystalu Turnov.
Já měl výrobu připravenou, ale už nikdo to nepožadoval. Ale při courání na internetu jsem zjistil, že asi se mělo toto zrcadlo použít na Lunochod, kde sovětil pužili francouzký výrobek. Obracím se, proto na Vás jestli mi můžete něco blizšího sdělit o tomto člověku. Obracel jsem se s dotazem na Kosmickou agenturu a ještě na jeden zdroj, ale nikdo mi neodpověděl.
S pozdrsvem Oldřich Kupec

novýKarel Pacner (13.07.2016 02:04)

Pepíku K. a p. Beneši, odpověděl jsem vám mejlovou poštou.

novýJosef Koubek (11.07.2016 08:50)

Ahoj Karle,
o víkendu jsem se potěšil sledováním televizního pořadu s Tvým vyprávěním a před svým vnukem (studentem oboru kybernetika na ČVUT) jsem se přitom vytahoval, že toho slavného člověka v televizi znám z literárního kroužku na VŠE a byl jsem to ochoten dokazovat i almanachy literárních prací někdejších ekonomů-grafomanů. Vnuk však prohlásil, abych spíš vyhledal Tvé knížky, které mám v knihovně, že by si něco od Tebe rád přečetl. Tak jsem mu půjčil tu knížku o velkém skoku pro lidstvo, která byla jaksi po ruce, a dovolil mu, aby se prohrabal všemi regály a skříněmi s našimi knihami, protože Tvých knížek mám povícero. Vnuk přitom projevil zájem o knížky o géniích XX. století a tak jsem si usmyslel, že mu je koupím. Hned zítra se podívám po 1. dílu, ale docela rád bych věděl, kdy vyjde druhý díl. Chtěl bych ten dárek pro vnuka nějak vyšperkovat a proto bych Tě chtěl poprosit, zda by bylo možné, abys mu tyto knížky podepsal. Jsem kvůli tomu přijet kamkoliv.
Srdečně zdraví a za odpověď děkuje
Pepík Koubek

novýVojtěch Beneš (10.07.2016 11:32)

Dobrý den pane Pacnere,

doufám, že se máte hezky, zdraví slouží a užíváte sluníčka. Jsem studentem Policejní akademie ČR v Praze. Příští akademický rok zakončuji své studium závěrečnou prací na téma Zpravodajské služby a kosmický prostor. Obsahově velmi různorodé a všeobjímající. Tyto řádky píšu možná trochu předčasně, ale v duchu klišé "kdo nic nezkusí, nic nezíská", jsem se rozhodl Vás oslovit. Zatím jsem pouze v jakési přípravné fázi, ale bylo by v budoucnu, až se pořádně ponořím do psaní a bádání, prosím možné Vás požádat o malou virtuální konzultaci prostřednictvím e-mailu, případně, pokud najdete čas a chuť, krátkou osobní schůzku k vyjasnění otázek či získání nových námětů? Byla by to pro mě čest. Závěrem doufám, že to ode mě není příliš drzé a troufalé.

S pozdravem a přáním hezkého dne,
Vojtěch Beneš

novýKarel Pacner (03.07.2016 20:51)

Pane Černý, je mi líto, ale o Antarktidu jsem se nezajímal. To byla doména mého kolegy Standy Bártla (+), ale nikdy nemluvil o tom, že by se tam za WW-II něco dělo.nahoru | celkem: 992 | stránka: «<34567>»

ed2006-2012 © kuks