Karel Pacner

novinář, který píše i knihy, nyní na odpočinku

dopisy čtenářů

povinné
povinné
povinný, nebude zveřejněn

ANTISPAM Sečtěte dvě a tři (číslovkou):

novýFrantišek Černoch (29.09.2017 12:25)

Dobrý den pane Pacnere,
dokázal byste popsat co přesně znamená pojem Rižské axiomy? A od kdy začaly mít vliv, zda již před koncem druhé světové války nebo až po ní.
Děkuji
S pozdravem František Černoch

novýKarel Pacner (28.09.2017 16:07)

Pane Drábku, další knihy Suvorova jsem nečetl. Považoval jsem je za diletantské, proto by to byla ztráta času. Ano, i Stalin se připravoval na válku s Německem, ale ne v 1941, nýbrž spíš o dva roky později anebo tak nějak. Zatím jsem nečetl žádný článek nebo knihu historika, který by se tím seriózně zabýval. Mám, že v dohledné době, kdy jsou ruské archivy zamčené, se nic podstatného nedozvíme. Bohužel.

novýStanislav Drábek (27.09.2017 21:46)

Dobrý den,
Našel jsem na vašich stránkách recenzi knihy Viktora Suvorova Poslední republika z roku 2008 (recenze, ne kniha) a protože jsem právě dočetl jeho Den M, chci se zeptat, jestli jste načetl něco dalšího a získal nějaké další informace.
Pro mě osobně jsou jeho teorie dost překvapivé a hodně kacířské. Jak na sebe vrší v dost suchopárném výčtu jednotlivé důkázy, působí velmi přesvědčivě, slovy klasika řečeno: "pachuť buřičství knihu prostě vyráží čtenáři z ruky", tak mě zajímá, jestli jste během uplynulé doby nějak změnil názor na tuto knihu nebo ji naopak potvrdil.

novýŠtěpán Tóth (25.09.2017 14:36)

Tak toho jsme se trošku bál :-( Toto číslo mám také. Bohužel je na tom stejně.

novýKarel Pacner (25.09.2017 08:51)

Pane Tothe, také mě Vašek zmizel z očí. Několikrát jsem se mu pokoušel dovolat, nikdy to nevyšlo. Teď jsem to zkusil znovu na číslo 732 673 277. Automat odpověděl, že se s ním nelze spojit. Tak nevím.

novýŠtěpán Tóth (25.09.2017 07:24)

Dobrý den pane Pacnere,
Jmenuji se Štěpán Tóth a pracuji v Severočeské vědecké knihovně.
Mám na vás prosbu. Je možné, že znáte, či jste znal pana Václava Panochu?? Mám dojem, že jsem vaše jméno zaslechl, ale nejsem si jist. Již delší dobu pátrám po jeho osudu. Před lety jsem mu pomáhal, když mu umřela maminka, pak jsem mu pomáhal, když se "naposledy" stěhoval do USA. Pak se na čas vrátil a ... najednou jakoby se po něm zem slehla. Celkem mi občas chybí jeho "Giv me five". Přeji vám pohodu do dalšího života a ať vás přátelé opouští co nejméně.
Štěpán Tóth

novýKarel Pacner (12.08.2017 16:31)

Vážená paní Bátorová, vypadá to jakoby se svět zbláznil. Myslím, že Trump pořádně neví, co chce, republikáni a generálové se ho snaží usměrňovat. Putin touží po obnově velkého SSSR a dělá na tom bez jakýchkoli zábran. Přesto se obě velmoci drží zpátky natolik, aby nevyvolávaly ostrou konfrontaci - uvědomují si možné důsledky. Kim dráždí Trumpa a má radost, když ten se na něj zlobí. Pršet z toho nebude, nanejvýš přeháňka.

novýMilan Bátorová (08.08.2017 23:33)

Vážený pane Pacnere, vaše knihy čtu od dětství a odjakživa mne udivoval váš záběr, přesah, a vůbec schopnost zdařile nastínit atmosféru té které éry. Proto by mne velice zajímalo, jak vůbec hodnotíte a vnímáte současnou politickou krizi mezi USA a Ruskem. Připadá mi, že reálně vnímající lidé musí nutně tonout v pochybnostech, protože dogmata, která Ruská federace vyvolává v posledních x letech Američané porušují s až neuvěřitelnou drzostí a entuziasmem. Děkuji vám za podpověď a přeju vám mnoho inspirace do další tvorby, kterou budu rád reflektovat.

novýPavel Amcha (04.08.2017 07:36)

Vážený pane inženýre, už jsme dlouho nebyli v kontaktu, ale jistě se rozpomenete. Nemyslím si, že byste neměl co na práci, ale přesto Vám pošlu něco k nakouknutí. I já se zařadil ve svých 71 letech mezi píšící lidstvo. Jedná se o srandu ve verších - limeriky. Více na http://limeriky.cz. Není tam zatím příliš mnoho limeriků a ententyků prezentováno, ale pokud na to budete mít náladu, mohu přidat čtyři stránky limeriků v příloze, ale musel bych mít Vaši soukromou adresu. Do této to přidat neumím. Ale posílat ji nemusíte, já se zlobit nebudu. Pokud Vás to všechno zaujme, budu vděčný za další rozšiřování vědomosti o mé příští knížce. Nic jiného mi nezbývá, když mě nikdo nezná, tak to zkouším dostat do povědomí všelijak.
S pozdravem
Pavel Amcha

novýKarel Pacner (03.08.2017 11:25)

Vážená paní Fajtová, je mi líto, ale anglický překlad mé knihy Osudové okamžiky 20. století neexistuje. Západní překladatelé nemají o literaturu faktu z našich končin velký zájem.nahoru | celkem: 1045 | stránka: «<23456>»

ed2006-2012 © kuks