Karel Pacner

novinář, který píše i knihy, nyní na odpočinku

dopisy čtenářů

povinné
povinné
povinný, nebude zveřejněn

ANTISPAM Sečtěte dvě a tři (číslovkou):

novýKarel Pacner (07.01.2019 21:01)

Vážená paní Krajíčková, rád bych, ale má to několik ale. Vzhledem k tomu, že mě pobolívá pravý kyčel, nejsem moc pohyblivý. A jako kardiak nesmím vycházet do mrazu pod 5 stupňů. Možná by mě k vám dovezlo auto Albatrosu, ale až někdy v březnu.

novýVěra Krajíčková (07.01.2019 14:43)

Dobrý den,
velice mne zaujal rozhovor v ČT dne 5.1. o Vaší nové knize Čtvrtstoletí republiky. Naše knihovna zve zajímavé hosty, které představujeme čtenářům na besedách či autorských čtení. Bylo by možné doufat, že najdete čas a přijedete do knihovny v Brandýse n.L. - Staré Boleslavi? Děkuji za odpověď.

S přáním všeho dobrého do roku 2019

Mgr. Věra Krajíčková
ředitelka Knihovny Eduard Petišky


novýKarel Pacner (06.01.2019 13:47)

Vážená paní Ferenčáková, svědectví Paršinové znám, použili jsme ho v našem TV seriálu o tajných službách.

novýDana Ferenčáková (05.01.2019 22:23)

Vážený pane Pacnere, článek v ruštině je asi rok starý. Našla jsem ho na adrese : Россия сегодня , ИНОСМИ.РУ z 27.1.2018. Říká se v něm, že podle svědectví pluk.KGB Jelizavety Paršinové se generál Michail Bělkin přiznal, že způsobil smrt Jana Masaryka tím, že ho vyhodil z okna. Píši občas články pro PROUDY, což je internetový časopis FF MU, vydávaný Ústavem slavistiky. Zaujal mne vojenský atašé Lev Alexandrovič Šnitman, který působil v ČSR v letech 1936 - 1938. Byl popraven v SSSR 28.8.1938. Je skoro nemožné, aby neovlivňoval v třicátých letech činnost VONAPO 20. Zřejmě se rozcházel se Stalinovou politikou. Budu pátrat dál. Vřelé díky za rychlé odpovědi. S pozdravem z Brna Dana Ferenčáková

novýKarel Pacner (05.01.2019 20:48)

Vážená paní Ferenčáková, článek na tom ruském webu neznám. Můžete mě poslat odkaz na karel.pacner@mfdnes.cz? Podrobnosti o Šnitamanovi neznám, zkuste se poptat historiků z VHÚ. Anebo dr. Standy Kokošky z Ústavu pro soudobé dějiny. Myslím však, že těžiště bylo ve VONAPO, podívejte se na výslechové protokoly StB Palečka, tam by toho mohlo být víc.

novýDana Ferenčáková (05.01.2019 14:00)

Vážený pane Pacnere, s velkým zájmem jsem si přečetla Váš článek na ИНОСМИ.РУ z 27.1.2018. Je v něm dokonce informace o možném vrahovi Jana Masaryka, což jistě nebylo lehké vypátrat. Ve svém předchozím mejlu jsem Vás chtěla požádat o laskavé sdělení, jaký byl název diplomky Jana Vodenky, o němž se zmiňujete ve II.dílu knihy "Československo ve zvláštních službách" na str.232, případně ze kterého roku je. Velmi oceňuji Vaše bádání v oblasti zpravodajských služeb. Zaujalo mne, jak se asi podílel sovětský vojenský atašé Lev Alexandrovič Šnitman na činnosti VONAPO 20 v Praze v letech 1936 - 1938. Myslím, že mnoho vztahů mezi ČSR a SSSR si ještě zaslouží objasnění. S vřelými díky za laskavou odpověď Mgr.Dana Ferenčáková, BRNO - Židenice, Stará Osada 25, 615 00, mejl: danaferencakova@seznam.cz

novýKarel Pacner (04.01.2019 23:24)

Vážená paní, moc vás nepotěším. Nevím. Ale byl jsem kvůli v archivu Škody Plzeň, kde jsem jednal s jedním pánem, který už je nejspíš po smrti. Zkuste najít archiv Škodovky a zamejlovat tam, nepochybuji, že všechny spisy, které se týkají jejich podniku, znají. Přeju hodně úspěchů!

novýDana Ferenčáková (03.01.2019 10:03)

Vážený pane Pacnere, ve Vaší knize "Československo ve zvláštních službách" se ve 2.díle zmiňujete o diplomce Jana Vodenky. Zmínka se týká ing.Hromádky, který jménem plzeňské Škodovky obchodoval s SSSR. Byla bych Vám velmi vděčná, kdybyste byl tak laskav a mohl uvést název diplomky, případně rok jejího napsání. Píši totiž články pro PROUDY, který na internetu vydává FF MU. Ráda bych si tedy upřesnila okolnosti, popsané Vodenkou v jeho diplomové práci. S vřelými díky a přáním mnoha úspěchů v roce 2019 Mgr.Dana Ferenčáková, Brno, Stará Osada 25.

novýPeter Jaros (22.12.2018 13:18)

Krásné a pokojné svátky
Moc mě těší,že k Vám stále nalezám cestu..byť je to cesta dosti zvláští...nejednoho by to svedlo k zamyšlení..Musím uznat ,že magie a forma, má co na prahu bytí vzděleti...Kam jsem se dostal a kam se dostanu nemusím zdůraznit,ale vaše pojetí života pane Pacner mě nenechává klidným...Vaše stránky jsem naposledy navštívil,kdyzž nepočítám dnes ,naposledy na svatýho Dindy...a musím říct..že mi to dalo hodně zabrat...neříká se na darmo..nebo jak...kdo chce kam pomozte mu tam...ale Vaše práce a analitika,jsou pro mě nekonečnou inspirací...Jistě víte o mě své...ale věřte,že skutečnost je ještě zajímavější...no a to si myslím ,že nám dává sílu..jo přesně to myslím---Mistře pane Pacnere,zdraví ať vám mysl stále bystří... Ať oka moudré stále jistí..Není nad Vaší zprávu,vše ostatní nemá šťávu...
S pozdravem a láskou navždy,dítě vaší čarokresby..Přeji vám mnoho sil,do dašlí sféry cosmosil,je krásné vědět,krásnější věřit a hledět..Líbí se mi filozofie s jakou je váš web konstruován...Snílci,a fantastové.pravdomluvci a vykonavatelé...ty děje davají dohropmady ohromný potenciál...Přeji si aby měl stále sílu a vůly..jako vaše prace...,i když to je někdy velmi snobské..:-)


Ps.

novýKarel Pacner (21.12.2018 17:21)

Vážený pane Broži, díval jsem na text kapitoly o Janu Masarykovi. Podával jsem tam přehled toho, co o tom postupně vyšlo najevo, dodnes je to záhada. Stále stojím za tím, že komunismus byl hrůza. Já nepochlebuji současnému trendu, já jsem rád, že jsme dali rudým hvězdám konec. Měl jsem kamarády v SSSR, všichni už zemřeli. Fandili nám v 1968 a stejně po 1989. Pařil k nim i prof. K. Feoktistov, kosmonaut, náměstek hlavního konstruktéra, který vždy než jsme začali mluvit o politice, pustil rádio. Někteří vědci včetně laureátů Nobelovy ceny mně v 70. letech vyjadřovali souhlas a pražským jarem. Stačí?nahoru | celkem: 1137 | stránka: «<23456>»

ed2006-2012 © kuks