Karel Pacner

novinář, který píše i knihy, nyní na odpočinku

dopisy čtenářů

povinné
povinné
povinný, nebude zveřejněn

ANTISPAM Sečtěte dvě a tři (číslovkou):

novýKarel Pacner (05.08.2019 18:14)

Pane Mitterpachu, sám jsem pobytu Těreškovové také psal. Ale viděl jsem na mnoha místech, jak to bylo organizováno, žádná spontánnost. A to jsme nevěděli, že ve vesmíru totálně selhala - brečela, chtěla předčasně dolů, místo práce spala. Chruščov ji vybral jako komsomolskou funkcionářku, i když v oddílu byly kvalitnější kandidátky, pilotky a vědkyně.

novýKlement Mitterpach St. (04.08.2019 20:57)

Dobrý deň.
Dnes som si vypočul Váš komentár v TV dokumente o Tereškovovej. Ironicky ste sa vyjadril, že Tereškovovej návštevy v Československu a aj inde, organizovala nejaká skupina ako totálnu propagandu. Čo vás viedlo k tomu aby ste to takto ironicky komentoval. To je pri svetovo významných V.I.P. návštevách aj teraz bežná prax!!! Len teraz k tomu máte ešte aj ostreľovačov na strechách, odpočúvané telefóny a siskárov medzi ľudmi. Tie zábery stretnutí ľudí s ňou, ktoré som videl, boli podľa mňa spontánne. Takže nechápem prečo ste použil takýto komentár a o čo Vám išlo. Prečo ste to chcel vlastne dehonestovať? Podľa mňa to bol na tú dobu úspech. Rád by som si spätne vypočul Vaše komentáre z toho obdobia. Asi by boli v inom duchu. Nebol ste v tom čase náhodou, ako temer každý novinár, aj v KSČ? Lebo ja nie. A práve preto ma to prekvapuje. Nebolo by lepšie, keby ste sa držal exaktných, vedeckých údajov a nie poplatných, bulvárnych trápností o uderenej hlave. Myslíte si, že toto bolo to podstatné?
S pozdravom
Mitterpach

novýKarel Pacner (31.07.2019 14:30)

Pane ing. Zelinko, díky za uznání. Prof. Peška jsem dobře znal, sám jsem se u něho učil základům kosmických letů. Psal jsem o jeho zásluhách v knize ČEŠI V KOSMU, která vyšla před mnoha léty. Díval jsem se na jeho životopis, prošvihli jsme datum jeho úmrtí. Jinak nevím, na co připomínku na něj naroubovat, aby to redakce vzala. Mějte se fajn!

novýJan Zelinka (31.07.2019 12:28)

Prosba - námět
Vážený pane,
v roce 1964 jsem nastoupil na strojní fakultu ČVUT - Vaše publikace byly naše náboženství !!!
S tím souvisí, že zde byl profesorem Ing. Dr. Rudolf Pešek, DrSc - předseda Astronautické komise při ČSAV, viceprezident Mezinárodní astronautické federace a předseda její technické sekce, předseda výboru
publikačního a výboru pro spojení s mimozemskými civilizacemi. Byl
členem Mezinárodní pracovní skupiny pro koordinaci národních výzkumných programů v CETI.
Jeho jméno je nyní zcela opomíjeno, přestože šlo o mimořádnou osobnost.
Dovoluji si proto obrátit se na Vás, zda byste neuznal jeho připomínku a návrat do povědomí v ČR za vhodné.
Děkuji předem za pochopení i chvíle. které jsem u Vašich publikací prožil.
S pozdravem
Jan Zelinka, Brandýs n/L

novýKarel Pacner (31.07.2019 07:00)

Pane Mácho,
jsem rád, že oceňujete mé schopnosti. Já už ale pomalu končím, na obzoru je nová vynikající generace popularizátorů, kteří toho vědí o současné kosmonautice víc než já. Já jsem spíš v minulosti.
Samozřejmě vám rád knihu podepíšu. Odkud jste? Nebylo by výhodnější, pokud nejste z Prahy, e byste sem někdy přijel?

novýPetr Mácha (29.07.2019 21:33)

Vážený pane,
Rád bych vám touto cestou poděkoval za Vaši tvorbu. Nejsem žádný odborník, a tím víc oceňuji formu jakou jste schopen i nás neznalé nechat nahlédnout do tak složitých oblastí jako je například kosmonautika.
Rád bych se zeptal zda by bylo možné zaslat vám jednu z vašich knih a požádat vás o její podepsání. Případně jestli existuje jiná možnost jak si nechat knihu podepsat.
Předem děkuji a přeji mnoho sil do další tvorby.

novýKarel Pacner (20.07.2019 23:47)

Pane Chramosto, už jsem dal do obálky dva papírky s autogramy. Nevím však, kdy v těchto vedrech vyjdu ven.

novýStanislav Šumbera (20.07.2019 22:48)

Ještě k významu , který nepopírám, vysoce hodnotím, z ČB TV na Admiru 8F mám natočený kolem 04.00 hod ten okamžik, ale :
Tvrdou valutou každé nové expertně experimentální techniky je udržení ve vývoji. Pokračování v evoluci, založení procesu průmyslové technologie, ve kterém vznikají její nové její generace. Expertní technologie programu Apollo nebyla s to takového vývoje , byla to koncepce tak říkajíc „ad hoc“ transportu s návratem. Pro neudržitelnost na Měsíci byl program misí o třetinu zkrácen a ukončen. Nepomohla ani jeho resuscitace Apollo aplication – Skylab. Patrně „pro nedostatek vhodného užitečného zatížení pro NO, odvislého od základu – nosiče supertěžké třídy. Jako každý „závod“ mohl jen „simulovat“ realitu, nikoliv determinovat její reálné zájmy. Půlstoleté zastavení pilotované měsíční kosmonautiky je toho víc než přesvědčivým důkazem.

novýStanislav Šumbera (20.07.2019 20:40)

Takovým klíčovým okamžikem , jako byl let Spirit of St. Louis s Lindberghem pro transatlantickou leteckou dopravu v technologii, takovým klíčovým okamžikem pro pilotovanou kosmonautiku bylo první přistání na Měsíci. Vývoj reálné pilotované kosmonautiky se ubíral jinam. Její vítěznou koncepcí a základní platformou i smyslem existence pokračování pilotované kosmonautiky se stal kosmický pilotovaný komplex modulárního typu. Nebyl sice tak atraktivní jako velký skok pro lidstvo na Měsíci, ale znamenal začátek jeho cesty do vzdálené budoucnosti. Totální koncentrace celonárodního úsilí v úvodní etapě pilotované kosmonautiky na koncepci návštěvy a návratu z Měsíce byla sice slavná a zaslouří si právem obdiv, nicméně nasměrovala další vývoj USA v uplynulé historii zcela mimo orbitální stanici. Vítězný americký velký skok pro lidstvo na Měsíci, a flotila Space Shuttle dokázaly nemožné: vrátit USA do počátečního bodu vývoje své technologie pilotované kosmonautiky a pokračovat v letech do kosmu lodí, kterou tak slavně před půlstoletím porazily. Voperačním nasazení pak společně s Rusy na jejich původní technologické koncepci modulové orbitální stanice ISS, jejíž základní blok FCB zaplatily USA, vyrobili a vynesli do kosmu Rusové.
Odpověď neočekávám, jde o reakci na vaše dnešní vystoupení v TV NOVA.
Šumbera Stanislav Brno

novýMarek Chramosta (20.07.2019 19:48)

Dobrý den pane Pacnere.

Chtěl bych Vás tímto pozdravit a poprosit Vás, zda by bylo možné poslat mi vas autogram, případně kam si o nej mohu napsat. Byl bych rad, kdybych ho mohl vlastnit.

Dekuji

Marek Chramosta
Masarykova 599
39470 Kamenice nad Lipounahoru | celkem: 1183 | stránka: «<23456>»

ed2006-2012 © kuks