Karel Pacner

novinář, který píše i knihy, nyní na odpočinku

dopisy čtenářů

povinné
povinné
povinný, nebude zveřejněn

ANTISPAM Sečtěte dvě a tři (číslovkou):

novýAneta Z. (15.08.2019 14:39)

Dobrý den pane Pacner, právě jsem dočetla vaši knížku "A velký skok pro lidstvo" a chtěla bych vám za ni poděkovat třeba zmrzlinou nebo zákuskem:). Kdyby ste měl chuť a náladu, ráda se s vámi sejdu.
Sama jsem se nedávno vrátila z US, kde jsem mimo jiné navštívila muzeum v DC a viděla tak lunární modul na vlasntí oči!
Hezký den!
Aneta

novýKarel Pacner (07.08.2019 16:10)

Pane Mácho, nemohu 13. a 21. 8. Navrhněte termín a hodinu. Nejlíp by to bylo v kavárně Adria, na Národní tř., 2. patro.

novýPetr Mácha (06.08.2019 22:23)

Dobrý den,
děkuji za Vaši odpověď. Já jsem z Chrastavy (kousek za Libercem), ale do Prahy jezdím minimálně 2x týdně za prací. Pokud domluvíme termín, velmi rád se stavím.
Návrh termínu nechám na Vás. Já se zkusím maximálně přizpůsovit.
Moc děkuji

novýKarel Pacner (05.08.2019 18:14)

Pane Mitterpachu, sám jsem pobytu Těreškovové také psal. Ale viděl jsem na mnoha místech, jak to bylo organizováno, žádná spontánnost. A to jsme nevěděli, že ve vesmíru totálně selhala - brečela, chtěla předčasně dolů, místo práce spala. Chruščov ji vybral jako komsomolskou funkcionářku, i když v oddílu byly kvalitnější kandidátky, pilotky a vědkyně.

novýKlement Mitterpach St. (04.08.2019 20:57)

Dobrý deň.
Dnes som si vypočul Váš komentár v TV dokumente o Tereškovovej. Ironicky ste sa vyjadril, že Tereškovovej návštevy v Československu a aj inde, organizovala nejaká skupina ako totálnu propagandu. Čo vás viedlo k tomu aby ste to takto ironicky komentoval. To je pri svetovo významných V.I.P. návštevách aj teraz bežná prax!!! Len teraz k tomu máte ešte aj ostreľovačov na strechách, odpočúvané telefóny a siskárov medzi ľudmi. Tie zábery stretnutí ľudí s ňou, ktoré som videl, boli podľa mňa spontánne. Takže nechápem prečo ste použil takýto komentár a o čo Vám išlo. Prečo ste to chcel vlastne dehonestovať? Podľa mňa to bol na tú dobu úspech. Rád by som si spätne vypočul Vaše komentáre z toho obdobia. Asi by boli v inom duchu. Nebol ste v tom čase náhodou, ako temer každý novinár, aj v KSČ? Lebo ja nie. A práve preto ma to prekvapuje. Nebolo by lepšie, keby ste sa držal exaktných, vedeckých údajov a nie poplatných, bulvárnych trápností o uderenej hlave. Myslíte si, že toto bolo to podstatné?
S pozdravom
Mitterpach

novýKarel Pacner (31.07.2019 14:30)

Pane ing. Zelinko, díky za uznání. Prof. Peška jsem dobře znal, sám jsem se u něho učil základům kosmických letů. Psal jsem o jeho zásluhách v knize ČEŠI V KOSMU, která vyšla před mnoha léty. Díval jsem se na jeho životopis, prošvihli jsme datum jeho úmrtí. Jinak nevím, na co připomínku na něj naroubovat, aby to redakce vzala. Mějte se fajn!

novýJan Zelinka (31.07.2019 12:28)

Prosba - námět
Vážený pane,
v roce 1964 jsem nastoupil na strojní fakultu ČVUT - Vaše publikace byly naše náboženství !!!
S tím souvisí, že zde byl profesorem Ing. Dr. Rudolf Pešek, DrSc - předseda Astronautické komise při ČSAV, viceprezident Mezinárodní astronautické federace a předseda její technické sekce, předseda výboru
publikačního a výboru pro spojení s mimozemskými civilizacemi. Byl
členem Mezinárodní pracovní skupiny pro koordinaci národních výzkumných programů v CETI.
Jeho jméno je nyní zcela opomíjeno, přestože šlo o mimořádnou osobnost.
Dovoluji si proto obrátit se na Vás, zda byste neuznal jeho připomínku a návrat do povědomí v ČR za vhodné.
Děkuji předem za pochopení i chvíle. které jsem u Vašich publikací prožil.
S pozdravem
Jan Zelinka, Brandýs n/L

novýKarel Pacner (31.07.2019 07:00)

Pane Mácho,
jsem rád, že oceňujete mé schopnosti. Já už ale pomalu končím, na obzoru je nová vynikající generace popularizátorů, kteří toho vědí o současné kosmonautice víc než já. Já jsem spíš v minulosti.
Samozřejmě vám rád knihu podepíšu. Odkud jste? Nebylo by výhodnější, pokud nejste z Prahy, e byste sem někdy přijel?

novýPetr Mácha (29.07.2019 21:33)

Vážený pane,
Rád bych vám touto cestou poděkoval za Vaši tvorbu. Nejsem žádný odborník, a tím víc oceňuji formu jakou jste schopen i nás neznalé nechat nahlédnout do tak složitých oblastí jako je například kosmonautika.
Rád bych se zeptal zda by bylo možné zaslat vám jednu z vašich knih a požádat vás o její podepsání. Případně jestli existuje jiná možnost jak si nechat knihu podepsat.
Předem děkuji a přeji mnoho sil do další tvorby.

novýKarel Pacner (20.07.2019 23:47)

Pane Chramosto, už jsem dal do obálky dva papírky s autogramy. Nevím však, kdy v těchto vedrech vyjdu ven.nahoru | celkem: 1186 | stránka: «<23456>»

ed2006-2012 © kuks