Karel Pacner

novinář, který píše i knihy, nyní na odpočinku

dopisy čtenářů

povinné
povinné
povinný, nebude zveřejněn

ANTISPAM Sečtěte dvě a tři (číslovkou):

novýAntonín Procházka (26.08.2019 14:08)

Vážený pane Pacnere - jsem velký čtenář a obdivovatel Vašich knih z oblasti kosmonautiky a rád bych měl od vás jako od autora některé podepsané, což je vlastně nyní pro mě docela složité - ale: šlo by to, když bych Vám poslal pro Váš autogram alespoň společnou fotografii knih, jež vlastním ? ( Samozřejmě s ofrankovanou obálkou s mou zpáteční adresou, ať to nekomlikuji "balíkováním knih"). Bohužel ale nemám Vaši adresu. Byl bych ale opravdu moc rád.... Jinak přeji hodně zdraví a mnoho dalších tvůrčích sil a radosti.... a dovolte mi, abych alespoň touto cestou Vám vyjádřil své díky za Vaši dlouholetou práci a za Vaše bezvadné knížky, které z toho vznikly. S pozdravem Procházka Antonín.

novýMarta Novotná Buršíková (26.08.2019 09:14)

Vážený pane Pacnere, Vaše knihy máme s manželem moc rádi a velmi bychom stáli o to, kdybyste nám podepsal Osudové okamžiky XX. století. Jsme z jižní Moravy a do Prahy nejezdíme častěji než jednou ročně. Bylo by možné poslat Vám knihu poštou? Pokud byste byl tak laskav a sdělil mi adresu, knihu bych Vám poslala. Poštovné zpět k nám samozřejmě uhradím - když mi zašlete číslo účtu, pošlu Vám odpovídající částku.
Předem mnohokrát děkuji za odpověď
Marta Novotná Buršíková

novýAneta Z. (15.08.2019 14:39)

Dobrý den pane Pacner, právě jsem dočetla vaši knížku "A velký skok pro lidstvo" a chtěla bych vám za ni poděkovat třeba zmrzlinou nebo zákuskem:). Kdyby ste měl chuť a náladu, ráda se s vámi sejdu.
Sama jsem se nedávno vrátila z US, kde jsem mimo jiné navštívila muzeum v DC a viděla tak lunární modul na vlasntí oči!
Hezký den!
Aneta

novýKarel Pacner (07.08.2019 16:10)

Pane Mácho, nemohu 13. a 21. 8. Navrhněte termín a hodinu. Nejlíp by to bylo v kavárně Adria, na Národní tř., 2. patro.

novýPetr Mácha (06.08.2019 22:23)

Dobrý den,
děkuji za Vaši odpověď. Já jsem z Chrastavy (kousek za Libercem), ale do Prahy jezdím minimálně 2x týdně za prací. Pokud domluvíme termín, velmi rád se stavím.
Návrh termínu nechám na Vás. Já se zkusím maximálně přizpůsovit.
Moc děkuji

novýKarel Pacner (05.08.2019 18:14)

Pane Mitterpachu, sám jsem pobytu Těreškovové také psal. Ale viděl jsem na mnoha místech, jak to bylo organizováno, žádná spontánnost. A to jsme nevěděli, že ve vesmíru totálně selhala - brečela, chtěla předčasně dolů, místo práce spala. Chruščov ji vybral jako komsomolskou funkcionářku, i když v oddílu byly kvalitnější kandidátky, pilotky a vědkyně.

novýKlement Mitterpach St. (04.08.2019 20:57)

Dobrý deň.
Dnes som si vypočul Váš komentár v TV dokumente o Tereškovovej. Ironicky ste sa vyjadril, že Tereškovovej návštevy v Československu a aj inde, organizovala nejaká skupina ako totálnu propagandu. Čo vás viedlo k tomu aby ste to takto ironicky komentoval. To je pri svetovo významných V.I.P. návštevách aj teraz bežná prax!!! Len teraz k tomu máte ešte aj ostreľovačov na strechách, odpočúvané telefóny a siskárov medzi ľudmi. Tie zábery stretnutí ľudí s ňou, ktoré som videl, boli podľa mňa spontánne. Takže nechápem prečo ste použil takýto komentár a o čo Vám išlo. Prečo ste to chcel vlastne dehonestovať? Podľa mňa to bol na tú dobu úspech. Rád by som si spätne vypočul Vaše komentáre z toho obdobia. Asi by boli v inom duchu. Nebol ste v tom čase náhodou, ako temer každý novinár, aj v KSČ? Lebo ja nie. A práve preto ma to prekvapuje. Nebolo by lepšie, keby ste sa držal exaktných, vedeckých údajov a nie poplatných, bulvárnych trápností o uderenej hlave. Myslíte si, že toto bolo to podstatné?
S pozdravom
Mitterpach

novýKarel Pacner (31.07.2019 14:30)

Pane ing. Zelinko, díky za uznání. Prof. Peška jsem dobře znal, sám jsem se u něho učil základům kosmických letů. Psal jsem o jeho zásluhách v knize ČEŠI V KOSMU, která vyšla před mnoha léty. Díval jsem se na jeho životopis, prošvihli jsme datum jeho úmrtí. Jinak nevím, na co připomínku na něj naroubovat, aby to redakce vzala. Mějte se fajn!

novýJan Zelinka (31.07.2019 12:28)

Prosba - námět
Vážený pane,
v roce 1964 jsem nastoupil na strojní fakultu ČVUT - Vaše publikace byly naše náboženství !!!
S tím souvisí, že zde byl profesorem Ing. Dr. Rudolf Pešek, DrSc - předseda Astronautické komise při ČSAV, viceprezident Mezinárodní astronautické federace a předseda její technické sekce, předseda výboru
publikačního a výboru pro spojení s mimozemskými civilizacemi. Byl
členem Mezinárodní pracovní skupiny pro koordinaci národních výzkumných programů v CETI.
Jeho jméno je nyní zcela opomíjeno, přestože šlo o mimořádnou osobnost.
Dovoluji si proto obrátit se na Vás, zda byste neuznal jeho připomínku a návrat do povědomí v ČR za vhodné.
Děkuji předem za pochopení i chvíle. které jsem u Vašich publikací prožil.
S pozdravem
Jan Zelinka, Brandýs n/L

novýKarel Pacner (31.07.2019 07:00)

Pane Mácho,
jsem rád, že oceňujete mé schopnosti. Já už ale pomalu končím, na obzoru je nová vynikající generace popularizátorů, kteří toho vědí o současné kosmonautice víc než já. Já jsem spíš v minulosti.
Samozřejmě vám rád knihu podepíšu. Odkud jste? Nebylo by výhodnější, pokud nejste z Prahy, e byste sem někdy přijel?nahoru | celkem: 1188 | stránka: «<23456>»

ed2006-2012 © kuks