Karel Pacner

novinář, který píše i knihy, nyní na odpočinku

dopisy čtenářů

povinné
povinné
povinný, nebude zveřejněn

ANTISPAM Sečtěte dvě a tři (číslovkou):

novýDavid Zeman (03.10.2017 16:42)

Dobrý den pane Pacnere,

jsem studentem 2. ročníku gymnázia a rád bych napsal Středoškolskou odbornou činnost s tématem Osud 3. patra Českého centra v Berlíně. SOČ je práce o rozsahu 30 - 40 stran a měla by být zakončena hmatatelným závěrem či novým zjištěním. Když jsem byl onehdy v Berlíně, navštívil jsem tam bývalou čs. ambasádu, dnes České centrum. Šéf tohoto centra, pan Sachr, nás provedl po celé budově, jen do 3. patra nás nevzal. Vysvětlil nám, že v době existence čs. ambasády tam pracovala tajná služba. Pořizovala zvukové záznamy schuzek o patro níže, přepisovala je a posílala do Prahy. Po roce 1989 bylo celé patro zapečetěno a od té doby tam nikdo nevkročil. Nesmí tam ani berlínský velvyslanec. Ptal jsem se pana Sachra, kdo má tedy právo vstoupit tam a jaká instituce má tyto záležitosti na starost. Nevěděl to. Bylo mu jen sděleno, že se do patra prostě nesmí. Rád bych proto napsal teoretickou práci, jejímž praktickým východiskem by bylo: kdo konkrétně patro uzavřel, jaká instituce ho spravuje a kdo má povolení do něj vstoupit.
Jednu SOČ už jsem vypracoval (téma elektronická komunikace ve 20. století) a moc dobře si pamatuji, že komunikace s různými institucemi byla časově velice náročná a ne vždy přinesla nějaké výsledky. Chtěl bych vás proto požádat o Váš názor. Je něco takového v silách středoškoláka? Má minulá práce byla v podstatě postavena na vašich knihách a jelikož osobně neznám nikoho erudovaného v oboru historie druhé poloviny 20. století, doufal jsem, že byste mi mohl pomoci.

Děkuji,
David Zeman

novýKarel Pacner (29.09.2017 14:35)

Pane Černochu, termín Rižské axiomy neznám, zřejmě se používá zřídka. Pomocí Googlu o něm můžete najít různé podrobnosti, ale já teď nemám čas se tomu věnovat, takže se do toho nemohu ponořit, abych vám poctivě odpověděl.

novýFrantišek Černoch (29.09.2017 12:25)

Dobrý den pane Pacnere,
dokázal byste popsat co přesně znamená pojem Rižské axiomy? A od kdy začaly mít vliv, zda již před koncem druhé světové války nebo až po ní.
Děkuji
S pozdravem František Černoch

novýKarel Pacner (28.09.2017 16:07)

Pane Drábku, další knihy Suvorova jsem nečetl. Považoval jsem je za diletantské, proto by to byla ztráta času. Ano, i Stalin se připravoval na válku s Německem, ale ne v 1941, nýbrž spíš o dva roky později anebo tak nějak. Zatím jsem nečetl žádný článek nebo knihu historika, který by se tím seriózně zabýval. Mám, že v dohledné době, kdy jsou ruské archivy zamčené, se nic podstatného nedozvíme. Bohužel.

novýStanislav Drábek (27.09.2017 21:46)

Dobrý den,
Našel jsem na vašich stránkách recenzi knihy Viktora Suvorova Poslední republika z roku 2008 (recenze, ne kniha) a protože jsem právě dočetl jeho Den M, chci se zeptat, jestli jste načetl něco dalšího a získal nějaké další informace.
Pro mě osobně jsou jeho teorie dost překvapivé a hodně kacířské. Jak na sebe vrší v dost suchopárném výčtu jednotlivé důkázy, působí velmi přesvědčivě, slovy klasika řečeno: "pachuť buřičství knihu prostě vyráží čtenáři z ruky", tak mě zajímá, jestli jste během uplynulé doby nějak změnil názor na tuto knihu nebo ji naopak potvrdil.

novýŠtěpán Tóth (25.09.2017 14:36)

Tak toho jsme se trošku bál :-( Toto číslo mám také. Bohužel je na tom stejně.

novýKarel Pacner (25.09.2017 08:51)

Pane Tothe, také mě Vašek zmizel z očí. Několikrát jsem se mu pokoušel dovolat, nikdy to nevyšlo. Teď jsem to zkusil znovu na číslo 732 673 277. Automat odpověděl, že se s ním nelze spojit. Tak nevím.

novýŠtěpán Tóth (25.09.2017 07:24)

Dobrý den pane Pacnere,
Jmenuji se Štěpán Tóth a pracuji v Severočeské vědecké knihovně.
Mám na vás prosbu. Je možné, že znáte, či jste znal pana Václava Panochu?? Mám dojem, že jsem vaše jméno zaslechl, ale nejsem si jist. Již delší dobu pátrám po jeho osudu. Před lety jsem mu pomáhal, když mu umřela maminka, pak jsem mu pomáhal, když se "naposledy" stěhoval do USA. Pak se na čas vrátil a ... najednou jakoby se po něm zem slehla. Celkem mi občas chybí jeho "Giv me five". Přeji vám pohodu do dalšího života a ať vás přátelé opouští co nejméně.
Štěpán Tóth

novýKarel Pacner (12.08.2017 16:31)

Vážená paní Bátorová, vypadá to jakoby se svět zbláznil. Myslím, že Trump pořádně neví, co chce, republikáni a generálové se ho snaží usměrňovat. Putin touží po obnově velkého SSSR a dělá na tom bez jakýchkoli zábran. Přesto se obě velmoci drží zpátky natolik, aby nevyvolávaly ostrou konfrontaci - uvědomují si možné důsledky. Kim dráždí Trumpa a má radost, když ten se na něj zlobí. Pršet z toho nebude, nanejvýš přeháňka.

novýMilan Bátorová (08.08.2017 23:33)

Vážený pane Pacnere, vaše knihy čtu od dětství a odjakživa mne udivoval váš záběr, přesah, a vůbec schopnost zdařile nastínit atmosféru té které éry. Proto by mne velice zajímalo, jak vůbec hodnotíte a vnímáte současnou politickou krizi mezi USA a Ruskem. Připadá mi, že reálně vnímající lidé musí nutně tonout v pochybnostech, protože dogmata, která Ruská federace vyvolává v posledních x letech Američané porušují s až neuvěřitelnou drzostí a entuziasmem. Děkuji vám za podpověď a přeju vám mnoho inspirace do další tvorby, kterou budu rád reflektovat.nahoru | celkem: 1027 | stránka: «<12345>»

ed2006-2012 © kuks