Karel Pacner

novinář, který píše i knihy, nyní na odpočinku

dopisy čtenářů

povinné
povinné
povinný, nebude zveřejněn

ANTISPAM Sečtěte dvě a tři (číslovkou):

novýKarel Pacner (06.10.2017 16:31)

Pane Ješo, je mi líto, ale podrobnosti neznám. Mám dojem, že ani ten člověk, co mě o tom asi po 10 letech vyprávěl, si to nepamatoval. Ale z toho, jakým způsobem o něj pečovali, si myslím, že to mohl být nějaký objekt ministerstva vnitra anebo ÚV KSS. Rozhodně nebydlel v normálním hotelu. A spíš to byla budova, kde mohl být sám, kde nebyli další hosté, současně ovšem tam anebo v nejbližším okolí muselo být dost místa pro ochranku StB.

novýmarek ješo (06.10.2017 11:56)

dobrý deň pán pacner som z mesta košice , zo slovenska a som váš veľký fanušík , najmä vašich kníh o kozmonautike a vede . v knihe hlavný konštruktér a aj v knihe kolumbové vesmíru som našiel informáciu že sergej pavlovič koroljov býval počas svojej jedinej návštevy československa aj na štrbskom plese vo vysokých tatrách . neviete náhodou v ktorej budove presne koroljov počas svojho pobytu vo vysokých tatrách býval ? nenašiel som na štrbskom plese ani vo vysokých tatrách ani jednu pamätnú tabuľu ani na internetovej stránke štrby alebo mesta vysoké tatry nič o koroljovovom pobyte z roku 1964 nepíšu . prajem pevné zdravie a veľa úspechov

novýTimur Kashapov (04.10.2017 09:08)

Dobry den pane Pacnere.
Chtel bych Vas pozadat o rozhovor. Mel byste cas to udelat?
Dekuji.

novýKarel Pacner (03.10.2017 18:29)

Milý Davide,
tam pracovala buď civilní rozvědka, která spadá pod ministerstvo vnitra, anebo Vojenská zpravodajská služba, která patřila pod ministerstvo obrany. Obraťte se na tiskové mluvčí obou ministerstev. Ale já si nedovedu představit, že by čtvrt století po listopadovém zvratu mohlo být něco takového zavřeno. Také zkuste historika dr. Prokopa Tomka - prokop_t@yahoo - s tím, že vás za ním posílám. Mohl by o tom něco vědět. Držím vám palce. Případně mně napište, jak jste dopadl - adresa karel.pacner@mfdnes.cz.

novýDavid Zeman (03.10.2017 16:42)

Dobrý den pane Pacnere,

jsem studentem 2. ročníku gymnázia a rád bych napsal Středoškolskou odbornou činnost s tématem Osud 3. patra Českého centra v Berlíně. SOČ je práce o rozsahu 30 - 40 stran a měla by být zakončena hmatatelným závěrem či novým zjištěním. Když jsem byl onehdy v Berlíně, navštívil jsem tam bývalou čs. ambasádu, dnes České centrum. Šéf tohoto centra, pan Sachr, nás provedl po celé budově, jen do 3. patra nás nevzal. Vysvětlil nám, že v době existence čs. ambasády tam pracovala tajná služba. Pořizovala zvukové záznamy schuzek o patro níže, přepisovala je a posílala do Prahy. Po roce 1989 bylo celé patro zapečetěno a od té doby tam nikdo nevkročil. Nesmí tam ani berlínský velvyslanec. Ptal jsem se pana Sachra, kdo má tedy právo vstoupit tam a jaká instituce má tyto záležitosti na starost. Nevěděl to. Bylo mu jen sděleno, že se do patra prostě nesmí. Rád bych proto napsal teoretickou práci, jejímž praktickým východiskem by bylo: kdo konkrétně patro uzavřel, jaká instituce ho spravuje a kdo má povolení do něj vstoupit.
Jednu SOČ už jsem vypracoval (téma elektronická komunikace ve 20. století) a moc dobře si pamatuji, že komunikace s různými institucemi byla časově velice náročná a ne vždy přinesla nějaké výsledky. Chtěl bych vás proto požádat o Váš názor. Je něco takového v silách středoškoláka? Má minulá práce byla v podstatě postavena na vašich knihách a jelikož osobně neznám nikoho erudovaného v oboru historie druhé poloviny 20. století, doufal jsem, že byste mi mohl pomoci.

Děkuji,
David Zeman

novýKarel Pacner (29.09.2017 14:35)

Pane Černochu, termín Rižské axiomy neznám, zřejmě se používá zřídka. Pomocí Googlu o něm můžete najít různé podrobnosti, ale já teď nemám čas se tomu věnovat, takže se do toho nemohu ponořit, abych vám poctivě odpověděl.

novýFrantišek Černoch (29.09.2017 12:25)

Dobrý den pane Pacnere,
dokázal byste popsat co přesně znamená pojem Rižské axiomy? A od kdy začaly mít vliv, zda již před koncem druhé světové války nebo až po ní.
Děkuji
S pozdravem František Černoch

novýKarel Pacner (28.09.2017 16:07)

Pane Drábku, další knihy Suvorova jsem nečetl. Považoval jsem je za diletantské, proto by to byla ztráta času. Ano, i Stalin se připravoval na válku s Německem, ale ne v 1941, nýbrž spíš o dva roky později anebo tak nějak. Zatím jsem nečetl žádný článek nebo knihu historika, který by se tím seriózně zabýval. Mám, že v dohledné době, kdy jsou ruské archivy zamčené, se nic podstatného nedozvíme. Bohužel.

novýStanislav Drábek (27.09.2017 21:46)

Dobrý den,
Našel jsem na vašich stránkách recenzi knihy Viktora Suvorova Poslední republika z roku 2008 (recenze, ne kniha) a protože jsem právě dočetl jeho Den M, chci se zeptat, jestli jste načetl něco dalšího a získal nějaké další informace.
Pro mě osobně jsou jeho teorie dost překvapivé a hodně kacířské. Jak na sebe vrší v dost suchopárném výčtu jednotlivé důkázy, působí velmi přesvědčivě, slovy klasika řečeno: "pachuť buřičství knihu prostě vyráží čtenáři z ruky", tak mě zajímá, jestli jste během uplynulé doby nějak změnil názor na tuto knihu nebo ji naopak potvrdil.

novýŠtěpán Tóth (25.09.2017 14:36)

Tak toho jsme se trošku bál :-( Toto číslo mám také. Bohužel je na tom stejně.nahoru | celkem: 1031 | stránka: «<12345>»

ed2006-2012 © kuks