Karel Pacner

novinář, který píše i knihy, nyní na odpočinku

dopisy čtenářů

povinné
povinné
povinný, nebude zveřejněn

ANTISPAM Sečtěte dvě a tři (číslovkou):

novýJ Stanek (18.03.2007 14:16)

Vazeny pane Pacnere

Protoze se mi mnoho lidi ptalo, od te doby co jsem se vracel do nasi vlasti z exilu, na pana Carla Hodka z West Chicaga musim napsat par radek.


Dlouho pana Hodka neznam, asi od te jejich Sametove revoluce.
Obcas napsal do Nedelniho Hlasatele nejaky clanek. V poslednich letech byly jeho clanky nekdy kriticky proti soucasnemu vladnuti v byvalem Ceskoslovensku. Vim, ze kdyz byli cesti politici na navsteve u nas v Chicago pan Hodek byl schopen udelat cokoliv, aby mohl sedet vedle nich exsoudruhu pri slavnostni veceri.
Jednalo se vzdy o byvale komunisty. Pritom schuzky nebo vecere s nimi byly dost utajene i mezi ostatnimi zastupci exilovych organizacich. Proste tam zvali jenom vyvolene a Hodek byl mezi nimi.. Pan Hodek proslul take svymi kontakty na ceske velvyslanstvi nebo primo do prazskeho hradu. Jeho vlastenectvi se nijak neprojevovalo za celych 40 doby komunismu v Ceskoslovensku.
Nebyl vubec nikym z aktivnich exulantu znam. Carl Hodek nepomahal nasim exilovym organizacim i kdyz bylo nekdy velmi potreba a ani se nijak verejne neprojevoval. Proste ho nikdo neznal a nikdo o nem nic nevedel. Slysel jsem od mych pratel, ze Hodka z Nedelniho Hlasatele vyhodili. Meli se tam v Hlasateli verohodne dozvedet o Hodkove komunisticke minulosti. Totiz Hodkova rodina mela byt za valky napojena na Komunistickou bunku a byli kvuli tomu v koncetracnim tabore. Vsichni navic mluvili hebrejsky. On sam velmi aktivne pomahal komunistum v roce 1946 ve volebni kampani. Stale vychazim z informaci od meho pritele Petra, ktery Hodka znal jeste z Cech. Karel Hodek odesel z Ceskoslovenska v padesatych letech za velmi zvlastnich okolnosti do Ameriky. A jak uz jsem se zminil celych 40 let nikdo o nem nic nevedel a nikdo ho neznal. Najednou se objevil az v dobe rozpadu sovetskeho imperia jako bohaty clovek, multimilionar se jmenem Carl Hodek a v oblasti Chicaga zakladal jakousi organizaci spolecne s dobrymi prateli odhaleneho exiloveho udavace,agenta STB Chalupy. Byla to velmi prapodivna a uzavrena organizace. Myslim si, ze Hodek urcite neni zadnym aktivnim vlastencem nebo velkym bojovnikem proti komunismu. Presneji receno alespon v dobe komunismu jim nebyl. Proste neni jiste tim clovekem, kterym se v poslednich par letech presentuje a to nekdy hodne hlasite. Jestlize pro nekoho pracuje dela to na venek velmi dobre. Rozdil je mezi lidmi co znaji Hodka na dalku a mezi nami, co zname lidi v nasem okoli.
Mezi nami Hodek nema duveru. To je vsechno co muzu zatim
napsat.

Jarek Stanek - Chicago.

novýCarl Hodek - USA (14.02.2007 10:47)

Vazeny pane Pacnere, nahodove jsem narazil na Vasi internetovou stranku. Nevim, zdali si mne jeste pamatujete. Kdy jsme se naposledy osobne videli tak to bylo, podle meho zaznamu, 10. kvetna 1995 pri schuzi, ku ktere jsem byl pozvan. mimo jinych, CTV dopisem od jisteho pana Karla Hynle(ho)?. Nevim, jestli to jmeno mam spravne. Tak jako tak, jsme nyni oba mnohem starsi, ale nevim zda moudrejsi :) Jak jiste vite, vysoky agent akce KLINU V. Chalupa pred nekolika lety byl povolan do pekla. Netrvalo to dlouho a "novy" jeho nastupce se doastal do USA pod nekolika jmeny. Rodne jmeno Hans Hönner, Jan Honner, Jan Novak, Jan Newman + nekolik jinych jmen. Je nyni v Chicagu. Originalni prijezd byla Kalifornie odkud on byl poslan sem. Verte tomu nebo ne, vazeny pane Pacnere, tento drzy chlapik ma vse obsazeno, tj. je ve vsech spolcich a organizacich. Abych nezapomel: pochazi z Brna, jeho otec byl vysokym dustojnikem za komunistu v Brne a jeho mama byl tajemnich OVKSC taktez v Brne. Laskave Vas chci pozadat, aby tento muj dopis jenom osobne mezi nami "starymi." Okay? Pro Vasi informaci, moje zdravi mi uz tak moc nedovoluje psat nejake delsi clanky. Jestlize si pamatujete na nase noviny Hlasatel, ten byl as tak pred rokem ci vice "oddelan" agentem Honnerem, ktery se v Hlasateli podepisovam jen pod inicialky JN. Tudiz pravy antkomunisticky exil ve skutecnosti zde kolem Chicaga neexistuje.
Predem Vam dekuji za Vasi "osobni" odpoved a prosim Vas, poslete mi Vasi "osobni" e-mail adresu. S pranim vseho dobra jsem Vas s mnoha pozdravy Carl Hodek - aka Karel IV

novýDaniel Macháček (08.02.2007 15:22)

Dobrý den

Mám vůči vám jednu výtku technického charakteru. Když jste psal do Mladé Fronty a zmiňoval jste se o špionážních družicích USA, použil jste data velmi přitažená za vlasy. Mluvil jste o rozlišení 1 cm a snímku 60 km x 60 km.
Spočítal jste si jak obrovský čip by na to byl potřeba? Takovýto čip by musel mít 6000000 pixelů na 1 stranu. Něco takového je dnes zcela mimo technické možnosti a to z toho důvodu, že by takový čip musel být neuvěřitelně veliký (několik metrů v průměru) a případné družice by se ani nevešel nemluvě o velikosti případné optiky. Nebo by musely být jednotlivé elementy strašně malé a potom by měl tento čip mizernou citlivost. Pro zajímavost tedy největší složené čipy mají několik desítek tisíc pixelů na jednu stranu.
Další výtka je k samotnému rozlišení. 1 cm je tak na úrovni teoretické rozlišovací schopnosti 9 m dalekohledu z výšky 150 km. Takový dalekohled zatím do vesmíru rozhodně vyuštěný nebyl. U družic typu KH-12 (jistě jste o nich slyšel) se předpokládá, že rozlišení může jít k 10 cm.
Pokud by taková družice chtěla jít s rozlišením níže narážela by na problémy se zkreslením obrazu v atmosféře.
Ve skutečnosti jde dnes vývoj jiným směrem a to k zobrazování v infračerveném pásmu a především k družicím radarovým se schopností sledování pohyblivých cílů apod.
Proč o tom píšu. Je těžké vysvětlit technicky nevzdělanému člověku proč je nějaký fakt evidentně špatně, když si něco přečte v novinách. A věřte mi (to teďka není narážka na vás), že se to v běžných denících velmi zkreslenými informacemi jenom hemží. Pokud by vás zajímaly bližší informace, tak vhodným začátkem je třeba stránka www.fas.org.

S pozdravem
Daniel Macháček

architeuthis@centrum.cz

novýJan Hora (29.01.2007 07:34)

"A co z toho budeme mít my, Jájínku?" zeptal se Mirek Topolánek Jiřího Paroubka. Ten se zamyslel a pravil: "Budete, mít z toho, Mirku, toho Tlustého definitivně na druhé koleji." Co na to říct? "Beru," rozhodně souhlasil Topolánek.

www.aktuar.cz

novýVladimir Princ,Lawndale, USA (28.01.2007 05:32)

Mily priteli, rad jsem si precetl Tve inter.stranky a budu je ted cist pravidelne. Ve zprave z 22.7.2006 "Oteplovani prichazi" jsem nasel zminku o svem priteli Dr.Georgu Kuklovi (nyni v USA) a jsem presvedcen, ze ten ctenar Tomas Svoboda, ktery Ti napsal 16.1.2007, je TOM z meho skautskeho oddilu.Zucastnil se jednoho kosm.kongresu v Nemecku. S pozdravem Princ

novýTomas Svoboda (16.01.2007 20:13)

Vazeny pane Pacnere:
Mate hezky a bohaty website. Otevrel jsem si "kousky zivota", ale nasel jsem jen uryvky.
Nemate jeste vydanou knihu Vaseho zivota? Mel bych o ni zajem.
Se srdecnym pozdravem - Tomas Svoboda

novýOtokar Grošek (15.01.2007 12:55)

Vážený p . Pacner,
v rámci mojich pedagogických aktivít (o.i. prednášam aj predmet Klasické šifry) som si so záujmom prečítal 2. diel knihy Československo ve zvláštních službách... a na str. 163-164 resp. 333 som si zrazu prečítal mená Kos, Bohuslav, Bartoš, ... Tie mená som poznal s rozprávania môjho otca Mikuláša Grošeka, vtedy Grunfelda, ktorý s nimi spolupracoval profesionálne a aj v "zvláštnych službách"... mám doma aj nejaké fotografie vrátane nejakého hlavného rezidenta z Rigy. Pamätám si, že vždy keď som rodičov viezol do Luhačovíc, tak sme sa zastavili cestou pri nejakom pamätníku kde bolo viac mien (snáď Kos?) a otec tam vždy položil kytičku. Otec musel okrem iného podniknúť aj cestu do Berlína v r. 1942 alebo 1943. Zaujímalo by ma odkiaľ ste čerpali informácie,ktoré uvádzate a či niekto z tých pamätníkov ešte žije. Môj otec zomrel v r. 2001.

V úcte O. Grošek

otokar.grosek@stuba.sk
Otokar Grosek
Department of Applied Informatics
and Information Technology
Slovak University of Technology
812 19 Bratislava, Slovakia
Phone: (421-2) 60291 226, 65422 597
Fax: (421-2) 65420 415
http://www.fei.stuba.sk/Katedry/KAIVT/

novýMartin Pokorný (11.01.2007 14:06)

Pěkný den, o negativech jaderné energetiky se od jejích zastánců moc nedozvíme. Že by žádné nebyly? Jistě, že jsou a je dobře, že existují na celém světě organizace, lidé, kteří tyto informace šíří. Jaká sumička asi stojí za 50 ti letým šířením pozitiv jádra? Pokud někdo nemá problém s jadernou energetikou, je to jeho věc, stejně tak, jako je věc jiných, kteří s ní nějaký problém mají. Nenávistiplný článek od člověka, který je už ve věku, od kterého bych očekával spíše smířlivost jako důsledek moudrosti, je pro mne smutným příběhem...

novýJiri Veverka (09.01.2007 10:24)

Vazeny pane Pacnere,

docela s hruzou jsem si precetl Vas clanek o budouci ministryni Kuchtove - to jsem, prestoze ziju vic nez 22 let v Rakousku, ani netusil, myslim to financovani z Oberösterreich. Kratce jsem se tedy podival na google.at, Kuchtova a nasel nasledujici clanek ze vcerejska na
http://volksblatt.posimis.com/index.php?id=14074&MP=61-157
Pripada mi dost silene, ze tato "bojovnice" by mohla byt 4 roky ministryne, navic vykecava veci, ktere by se nemely objevovat v rakouskem tisku, urcite ne od budouciho clena vlady. ODS opravdu smluvne slibila Zelenym, ze se nebudou stavet zadne nove bloky v Temeline??

Mam atom rad, ale je nas tu zoufale malo!

S uctou Vas ctenar

jiri@veverka.info
www.veverka.info

novýrataj@vse.cz (03.01.2007 01:00)

Děkuji za slova o zelené Kuchtové. Je třeba otevřeně sdělit, že dělat českou politiku za peníze zvenčí a v cizím zájmu a nájmu je nemorální. Takto vzniká nová kategorie v české politice, lapidárně označená jako "Protičeští Češi". Předválečnou pátou kolonu tvořili čeští Němci, dnes jsou to již i Češi profitující z plateb zvenčí. Nechat se tu zvolit, ze zahraničí platit- to pak chápeme jejich kosmopolitní zanícení a slouhovskou protičeskou agresivitu.nahoru | celkem: 1206 | stránka: «<117118119120121>»

ed2006-2012 © kuks