Karel Pacner

novinář, který píše i knihy, nyní na odpočinku

dopisy čtenářů

povinné
povinné
povinný, nebude zveřejněn

ANTISPAM Sečtěte dvě a tři (číslovkou):

novýVladimír Březina (14.01.2008 08:57)

Vážený pane Pacnere, dobrý den,
svým dnešním článkem o nepotřebě programů ČT 1 (zejména) i ČT 2 jsme mi promluvil z duše. Toto "trauma" již cítím několik let, co používám UPC a dříve Dattelkabel. Stupidní programy zvláště na ČT 1 jsou nedůstojné. Protože je dnes běžně dostupná literatura, vážbě uvažuji o odhlášení TV jako takové.
Hodně úspěchů a jsem s pozdravem
Vl. Březina, Praha 4

novýJaroslav Uher (14.01.2008 08:50)

Také jsem byl zděšen po shlédnutí pořadu "Detektor", takovou snůšku demagogických nesmyslů.Tušil jsem, že jste v tom "nevině".Mám na naši Čt stejný názor jako Vy.
jimivex@tiscali.cz

novýZdeněk Roubal (10.01.2008 21:41)

případný kontakt na zdenek_roubal@email.cz

novýKarel Pacner (09.01.2008 12:49)

Všem, kteří se dívali na úterní Detektor: Je to pavěda nejhlubšího ražení. Když loni v létě se mnou ČT natáčela o Teslovi rozhovor, nepadlo ani slovo o takovém ražení - a já nečekal, že si ČT dovolí vysílat takový bulvár. Stejně je na tom i ing. Sklenička z běchovických výzkumných ústavů. Prostě podraz. Poslal jsem o tom poznámku do MFD.

novýJan Lenk, Kutná Hora (09.01.2008 00:09)

Dobrý večer.
Před chvílí jsem se dodíval na ČT1 na Detektor o Tunguzském meteoritu a Nikolu Teslovi. Nevím, co si o něm myslet. Vlastně vím, co však netuším je to, zda jeho autoři tento seriál připravují jako seriozní pořad, nebo jako žertovnou mystifikaci. Doufám, že v následujícím díle věnovaném Dr. Součkovi se projeví lépe, protože budou pracovat s fakty snáze dostupnými.
Velice by mě zajímalo, zda Vaše všeho všudy jedna nebo dvě věty, které tam zazněly, přesně vyjadřují Váš názor na dané téma a způsob předkládání faktů v něm.
Stačí stručné +/- na adresu jan.lenk@centrum.cz

Děkuji a s pozdravem

Jan Lenk

novýJitka Redinger (drive Budilova) (06.01.2008 23:41)

Vazeny pane Pacner,

moc Vam dekuji za Vas clanek o tatovi ("Kamaradi odchazeji").

S pozdravem

Jitka Redinger

novývaclav.votruba@tiscali.cz (23.12.2007 17:20)

Vážený pane, jako vánoční dárek jsem 22.12. obdržel Vaše poslední vydání knihy Osudové okamžiky Československa. Nevydržel jsem slušně vyčkat do Štědrého dne a dnes jsem stručně nahlédl na několik stránek konce a nového začátku ČSR. Protože jsem tyto oba časové úseky našeho státu silně prožíval, první v Sudetech a druhý v Plzni, kde jsem se začal politicky angažovat v Českosl. straně národně socialistické. Tu jsem ale ukončil pouze půlročním pobytem na Pankráci, protože naštěstí měli komunističtí zákonodárci zpoždění. Naopak za dobu okupace jsem byl Česko-německým fondem odškoděn. Přečetl jsem řadu historických knih ku př. i sbírku dokumentů "Die Deutschen in der Tschechoslowakei 1933-1947", vydanou Nakladatelstvím ČSAV 1964 a řadu dnes dostupných web. stránek.
Své vzpomínky, proložené historickými skutečnostmi do roku 1951, jsem na 130 stránkách napsal hlavně pro mých šest vnoučat. Nevím, zda se ještě odhodlám k pokračování, protože tato další časová etapa je dnes již obecně více dostupná.
Při prvním listování ve Vaší knize jsem nalezel řadu zajímavých, mně dosud neznámých skutečností. Na druhé straně mě ale překvapila chybějící stať o záboru Sudet a její příčiny. Stejně tak jsem se pozastavil nad kapitolou konce svět. války v souvislosti s US Army, kde znám i jiná fakta. Jsou to pouze první letmé pohledy, které jsou třeba dány Vaším autorským záměrem, nebo uvažovaným rozsahem publikace.
Využiji této příležitosti ke sdělení svého názoru na nově se koncipující Ústav pro studium totalitních režimů, kdy by z toho vypadlo údobí 1945-48, které nebylo žádným historickým hiátem, ale se sovětské strany pokračujícím skrytým nátlakem, včetně nezákonné i vraždedné činnost jak ruských, tak i našich komunistických organizací.
Pokud by Vás zajímaly některé skutečnosti, rád naváži kontakt, ale pak bych prosil o e-mailovou adresu, protože při mém věku mi již lépe vyhovuje zaslat e-mail s přiloženým textem ve Wordu.
Příjemné prožití svátků přeje a je s úctou
Ing. Václav Votruba

novýJiri Veverka (20.12.2007 08:49)

Vazeny pane Pacner,
ten clanek o ruske spionazi a jejich metodach je skvely! Chybi mi jen jedno: Preklad do nemciny a uverejnit ve vsech nemecky mluvicich zemich. Treba by potom mistni naivove tak neoslavovali vstupy a nakupy ruskych "oligarchu" na mistni trhy.
Hezke Vanoce
preje Jiri Veverka


novýknihovna Janovice nad Úhlavou (01.11.2007 15:01)

Vážený pane Pacnere, chtěla bych Vám touto cestou poděkovat za Váš dar naší knihovně, udělal jste radost nejen mně, ale hlavně chlapům -čtenářům. Doufám, že se domluvíme a v březnu /5. 3. 2008/ se sejdeme u nás v knihovně na besedě se čtenáři. Ještě se Vám ozvu telefonicky. Vaše stránky jsou plné zajímavého počtení.Eva Semelová / dříve Krátká/ knihovnice z Janovic.

novýKarel Pacner (28.10.2007 09:27)

Ano, Ivo Budil byl velice skromný. Když měl posledně kulaté narozeniny, ptal jsem se ho, kde je bude slavit, odpověděl, že to nestojí za to. A odmítl veřejný pohřeb, kremace proběhla pouze v úzkém kruhu rodiny. V úterý o něm bude hodinovka v rádiu Leonardo, včera na něj vzpomínali i v Meteoru.nahoru | celkem: 1241 | stránka: «<118119120121122>»

ed2006-2012 © kuks