Karel Pacner

novinář, který píše i knihy, nyní na odpočinku

dopisy čtenářů

povinné
povinné
povinný, nebude zveřejněn

ANTISPAM Sečtěte dvě a tři (číslovkou):

novýPetr Valach (24.01.2008 12:30)

Vážený pane Pacnere (nerad lidi oslovuju tituly), jsem rád, že Vás mohu na Vašem webu alespoň takto pozdravit, poděkovat Vám za velice milou a záslužnou činnost, a to i pro mě osobně (aniž si to uvědomujete). Nejhodnotnější jsou pro mě samozřejmě Vaše knihy.
Jsem s Vámi tak trochu na jedné lodi, protože jsem se před lety přihlásil do ČASu do AS, ale zatím jsem pro ni vůbec nic neudělal.
PV

novýJaroslav Matuška (23.01.2008 09:42)

Vážený pane inženýre,
souhlasil byste s uveřejněním Vašeho článku "Českou televizi nepotřebuji! A nechci ji platit!" na Virtually?
Včera jsem poprvé "objevil" Vaši web. Byl to krásný dárek k mým narozeninám /jsem ročník 1936/. Trochu možná potěším i Vás. OSTRK není nutné zakládat, paní Dědečková je dokonce jeho mluvčí. Na základě Vašeho článku jsem ji požádal o "oživení" tohoto obč. sdružení. A ona souhlasila, pokud se seženou "další lidi"... Věřím, že Váš článek byl takovým impulsem a ne posledním...

novýJan Dušátko (22.01.2008 22:55)

Vážený p.Pacner,
dovolím si zde reagovat na připomínku p. Jandy a zároveň se omlouvám za vložení linku. Veškeré skutečnosti ohledně torpedoborce Eldridge jsou popsány v knize p. Z. Háka. Po shlédnutí Detektoru jsem se domluvil s autorem i nakladatelem a oba dily knihy Zmizení“ torpédoborce Eldridge aneb elektromagnetické pole a vojenství jsou dostupne zde ke stažení:
http://www.dusatko.org/index.php?q=node/106

novýPavel Ježek (22.01.2008 21:58)

I mně vadí, že musím platit stále větší poplatky za ČT, kterou nesleduji. Ať ČT zkusí existovat bez našich dotací.

novýKarel Pacner (22.01.2008 13:01)

Vážený pane Matuško,
zkuste to Občanské sdružení založit. Rád se stanu jeho členem. Nemám však na to, abych se do toho pouštěl sám, i ze zdravotních důvodů.

novýVladimír Pavíza (22.01.2008 10:34)

Vážený pane Pacnere.

Mám naprosto shodnou zkušenost jako Vy, s Českou televizí, ze zákona „veřejnoprávní“. Také jsem se setkal s arogancí jejích zaměstnanců, v mém případě během emailové debaty s šéfredaktorem redakce sportu, panem Otakarem Černým. Šlo přitom, pro mnohé, o zcela banální záležitost. Dovolil jsem si dotázat se jen na to, jak se shoduje se službou veřejnosti rozhodnutí nezařadit do vysílání důležitý pohárový zápas našeho účastníka LM. Odpověď pana šéfredaktora byla sice publikovatelná, současně ale poněkud v nesouladu se zmíněným statutem ČT. Ona se totiž musí televize chovat tržně. Když se dnes omylem dívám na ČT mívám občas pocit, že že pan Černý (a zřejmě i mnozí další v ČT) mají asi nějaké jiné vysílání „své“ veřejnoprávní televize, nebo, a to bylo mnohem horší, propadli koplexu vlastního JÁ. Ona obrovská záplava nízkorozpočtových pořadů, jejichž jediným smyslem je pouze vyplnit vysílací čas mezi teleshopingem Olgy Šípkové a Evy a Vaška, hrozí divákům brzkou návštěvou psychoterapeuta. Kdyby nebylo pořadu Na plovárně, který si Marek Eben pravděpodobně i dramaturgicky připravuje (nedovedu si totiž představit, že by někdo z ČT měl podobný dostatek invence), znamenalo by zapnutí TV přijímače oknem vyhozené peníze za elektřinu. Jenže ona je tu ale i skutečnost na kterou Vy narážíte, a kterou jsou koncesionářské poplatky. Otázka, proč platit za něco, co musím dostávat (a platit) jen proto, že jsem se v Česku narodil je jistě na místě i kvůli tomu, že kvalita ČT opravdu silně upadá již několik let. Osobně se domnívám, že by bylo vhodné zrušit veřejnoprávní statut ČT, protože programovou skladbou jej stejně nenaplňuje a tento bohatě dotovaný moloch se nikdy nemůže chovat tržně, byť to management denodenně opakuje jako zaklínadlo pro RRTV. Snad je tento názor příliš radikální, ale proč by nemohla ČT prokázat Janečkovskou životaschopnost na volném trhu bez štědrých dotací?

Těším se na Vaše další články.

V.P.

novýSpilka Stanislav (21.01.2008 20:44)

Děkuji za příspěvek o ČT, ani já jí nechci jako vynuceně placený kanál.

novýBořivoj Janda (18.01.2008 21:03)

Pane Pacnere,
díky za odpověď, nicméně vůbec nejde o jakýsi pořad v TV. Lidé jako Tesla, Cameron, Einstein, Neumannn atd. existovali a výsledky jejich práce, pro které (zatím) nemáme vysvětlení, ( což je ale náš problém ) jsou bohužel bagatelizovány. Takže naše auta jezdí na benzin a ne na vodu a Schaubergerův pohonný systém je u ledu, zatím co by mohl levně pracovat.
Přeji vše dobré.

novýTomáš Pařízek (15.01.2008 21:02)

Dobrý den,
chtěl jsem Vám poděkovat za článek o pořadu Detektor pro DNES, který mne docela "nadzvedl". Myslím, že je potřeba aby se přemýšlející lidé - zejména pak Ti s určitým renomé - ohradili proti tomu, aby ve veřejnoprávní televizi došlo k něčemu podobnému jako nyní vidíme na radiožurnálu. K povrchnímu informování, bulvarizaci, k směsici faktů a ezoteriky, nepodložených faktů á la tajné archivy FBI, atd... Stručně k tomu, aby za naše společné peníze byl člověk ohlupován a manipulován, ať už se jedná o zpravodajství nebo vědecko populární pořady. Přeji Vám hodně síly a zdraví.

novýKarel Pěnička (14.01.2008 19:20)

Vážený pane,
pokud znáte nějakou možnost, jak se legálně zbavit, zákonodárci nadiktované, takzvané veřejnoprávní, české televize jednou provždy, byl by to od Vás záslužný čin, abyste takovou možnost zveřejnil. Myslím, že by nás takové možnosti využilo mnoho. Osobně tuto instituci považuji za parazita mediální scény, která by již nutně potřebovala odvšivit.

S přátelským pozdravem dlouholetý čtenář a majitel Vašich knih KPnahoru | celkem: 1233 | stránka: «<116117118119120>»

ed2006-2012 © kuks