Karel Pacner

novinář, který píše i knihy, nyní na odpočinku

dopisy čtenářů

povinné
povinné
povinný, nebude zveřejněn

ANTISPAM Sečtěte dvě a tři (číslovkou):

novýOlga Bendová (12.10.2007 12:13)

Vážený pane Pacnere, Váš clánek o srazu spoluzaku mne oslovil.
Za prvé maminka byla absolventka Gymnázia Kromeříž 1950. Od roku 2000 se scházeli každý rok. A vždy to byl čas, na který se moc připravovala.
Nemůžu vědět, co si povídali. Jednou jsem ji vyzvedala autem ze srazu a byla nevypáčitelná.
Doma jsem našla dědečkovu korespondenci ke srazu spolužáků v roce 1960. bylo to padesát let od ukončení Učitelského ústavu v Kroměříži a mnozí si stěžovali na zdraví a omlouvali se. že nepřijedou. olik se jich sešlo nevím.
Mne samotné se nejblíže týká sraz se spolužáky ze základní školy po 20 letech. Některé neviděla 17 let. Také se těším. maturitní patnícka byla prima.
Na srazy se prostě chodí, jezdí, létá, omlouvá pouze smrt. Kdo si to není schopen uvědomit, má škodu.
Rozumím vašemu smutku, že někteří už nikdy nepřijdou. Dokud na ně má kdo vzpomínat, je to pořád ještě dobré. A jedno potěšení na závěr: lidská mysl ukládá všechna zážitky a vzpomínky, jen ten mozkový archivář to občas špatně popíše a nejsme si vždy schopni vybavit událost na vlastní přání. A pak nás z nenadání přepadne myšlenka na událost starou třeba třicet let a je to jako by se to stalo teď.
Přeji Vám ještě spoustu třídních srazů s dobrou účastí a zdravím podporovaným výdobytky medicíny.

novýKarel Šula (04.10.2007 15:28)

Při dnešním výročí kosmonautiky,bych Vám chtěl poděkovat za Vaše publikace,které mi pomohly rozšířit si vědomosti v tomto oboru.

novýIng.František Hadinec,Mladá Boleslav (26.09.2007 08:07)

Původně jsem pro svého 11-letého syna hledal jak funguje kapalný raketový motor. Narazil jsem na vzpomínky na Janovice n/Úhl. a četl je včera do noci. Je to hezky napsáno, vrátilo mi to do let mého dětství. Sám jsem je opustil po VŠ a 5.1.1967 přišel do Ml.Boleslavi kde již 40 let žiji.
Zdravím a přeji mnoho zdaru.
PS. I naše studna měla stejný osud, proto ji švagr nechal zavést když ještě v Janovicích žil.

novýTomáš (11.09.2007 19:11)

Zelam dobry den. Pan Pacner obdivujem a podporujem vasu pracu. Som naozaj nadseny z knih ako Kolumbovia vesmiru ... prvy diel som precital za par dni. Chcel by som sa vsak opytat kde by sa dali zohnat vase starsie publikacie. Uz dlhsi cas zhanam najme " Tajný závod o Měsíc " . Avsak potesil by som sa z kazdej vasej knihy.
bellov@azet.sk

novýTomáš Němec (11.09.2007 10:43)

Nejsem ten jmenovec co píše sci-fi. Vážený pane Pacnere, velice si vážím vaší práce, zejména v dobách totality jsem ve vašich textech vždy cítil silnou touhu po faktech a minimum povinného nadšení. Poněkud mě ale podráždil váš text o Apollu 20 na Psovi. Mám občas pocit, že jsou ufologové záměrně diskreditováni. Vždycky když se objeví vlna zájmu, je calá věc zbořena něčím tak debilním jako byla vámi zmiňovaná pitva roswellského těla nebo teď to Apollo 20. My, rozumní skeptici, se ale přece VŽDY musíme ptát: CUI BONO ? Rád bych vám poslal text, který jsem psal před lety, kdy jsem se dostal do kontaktu s dívkou, která viděla UFO (u Jindřichova Hradce). Poskytnete mi svoji mailovou adresu?

novýKarel Pacner (03.09.2007 23:51)

Pane Černý, kniha Příběhy české vědy vyšla v roce 2002, dělal jsem ji se dvěma kolegyněmi. Vydalo nakl. Academia, takže v jejich prodejnách ji mají, anebo přes internet v nakladatelství. Začátkem října vyjde v nakl. Brána Rytíři lékařského stavu a o asi o měsíc později v Karolinu Čeští vědci v exilu, obojí s dalšími autory.

novýVít Černý (03.09.2007 14:14)

Dobrý den, zuajímalo by mě, kdy vydáte knihu PŘÍBĚHY ČESKÉ VĚDY.
Děkuji za odpověď a po Kolumbech vesmíru I a II se těším na Vaše další knihy.

novýKarel Pacner (01.09.2007 14:34)

Pane Šaldo, je mi líto, ale 5. díl nenapíšu, tyhle věci se odtajňují až s odstupem, Britové a Američané je odtajňují někdy až po 50 letech. Teď bych neměl o čem psát, nikdo by mi nic nepověděl. Teď píšu Atomové vyzvědače studené války (At. vyzv. 2. s.v. vyšli letos na jaře). Určité věci o špionáži jsou také v obou dílech Kolumbů vesmíru.
Pane Hyršle, napsal jsem poznámku o Apollu 20, kterou jsem poslal kolegům do iDnes. Předpokládám, že ji zařadí do rubriky Technet začátkem týdne. A pak ji dám také na svou hlavní stránku.

novýLadislav Šalda (01.09.2007 10:39)

Pane Pacnere,četl jsem snad všechny Vaše knihy,teď naposledy Kosmické špiony,jen bych se Vás chtěl zeptat,nenapíšete 5.díl zvláštních služeb? Od nové,současné doby? Určitě by to bylo zajímavé a velmi záslužné,o historii tajných služeb se zajímám už dobře čtyřicet let a stále jsou nové a nové věci.Vy jste spoustu věcí pomohl odhalit a popularizovat.Díky za to,hodně zdraví a sil!

novýJaroslav Drobník (24.08.2007 07:44)

Dlouho jsme se neviděli a nemohu si odpustit maloupřipomínku: na konci své recenze Říše strachu píšete:Český překlad Michala Prokopa je standardní. Není však jasné, proč se překladatel drží termínu „environmentální“, když u nás se běžně vžil výraz „ekologie, ekologický“.
Dovolte mi citovat kousek ze svých skript:
Naší českou slabinou je, že ekologie u nás utrpěla největší profanaci ze všech přírodních věd. Mohou za to media a některé NGO, které anglický termín „environmentalist“ začaly překládat „ekolog“ a „environment friendly“ výrobky jako „ekologické“. Máme ekologické domy, ekologický toaletní papír, ekologické polyténové pytlíky, zkrátka ekologické, nebo alespoň eko- je kde co, aby se lépe prodávalo. Podobně úřady pro „organic farming“ vymyslely termín „ekologické zemědělství“. Pro veřejnost je tudíž dnes ekologem každý, kdo vyrobí nápis proti Temelínu, nebo je zaměstnancem kanceláře globální organizace používající environmentální rétoriky pro své politické cíle. Že ekologie je věda podobně jako třeba geologie, se už z obecného povědomí vytratilo, natož aby v něm přežívalo tušení o jejím vědeckém základu.
Zdraví j,drobnik@atlas.cznahoru | celkem: 1186 | stránka: «<114115116117118>»

ed2006-2012 © kuks