Karel Pacner

novinář, který píše i knihy, nyní na odpočinku

dopisy čtenářů

povinné
povinné
povinný, nebude zveřejněn

ANTISPAM Sečtěte dvě a tři (číslovkou):

novýAdalbertus (28.02.2008 19:33)

Pane pacnere v tom s vámi souhlasím, čína bude nový světový hráč.

novýKarel Pacner (27.02.2008 11:57)

Pane Adalbertusi, máte pravdu. Byla to reakce na jednu dodatečnou věc v závěru. Na kosmické války se ovšem připravují nejen USA, ale zvláště Čína.

novýAdalbertus (27.02.2008 09:50)

dobrý den ,měl jsem tu možnost přečíst si krátký článek o budoucnosti ruské kosmonautiky.
Bohužel mi celý článek zkazila poslední věta ,že pokračuje řinčení ruských zbraní.
Zřejmě jste tím vyjádřil svůj postoj . Ovšem musím upozornit ,že to chrastění zbraněmi jde z obou stran ,jen my jakožto členi NATO " tvz. dobří " to tak nevnímáme zatímco rusko " ti zlí " od nich bereme každou zmínku o vojácích jako konec světa.

novýJaroslav Scharf (25.02.2008 22:48)

Vážený pane Pacnere, rád bych poděkoval za Váš článek o sestřelení družice USA 193 i za další články, které jsem měl tu příležitost číst.

novýLeonid Křížek (22.02.2008 14:38)

Vážený pane Pacnere,
děkuji za svolení k uveřejnění. Článek je zde:
http://www.militaria.cz/cz/clanky/miscellanea/kdo-je-karel-kocher.html
S pozdravem, -lk-

novýKarel Pacner (19.02.2008 22:20)

Pane Rosenblume,
čísla platů vytáhly archivářky ze zprávy statistického úřadu.
Taky nevím, jak bude ragovat ČT na článek o Kocherovi, necháme se překvapit.
Pokud se týká špionážních družic, napsal jsem knihu Kosmičtí špioni, dostanete ji v nakl. Albatros, mají prodejnu na Vinohradské tř. nad nám. Jiřího. Tam je snad všechno, co je známé. Američané byli dál, mají lepší elektroniku.
Neco autobiografie jsem napsal do rubriky Kousky života. Další připravuji.
Pane Jiřičný, o van Haarlemovi jsem psal ve 4. dílu knihy Československo ve zvláštních službách, ale jenom málo. Tehdy se to kvůli němu utajovalo, on sám nechtěl mluvit. Až později s Kmentou.

novýZdeněk Rosenblum (19.02.2008 07:10)

Zapoměl jsem na jednu věc: V článku o Koechlerovi m.j. píšete:

"Průměrný měsíční plat byl 1493 Kčs. .... "Průměrná hrubá mzda 3095 Kčs, čistá 2451 Kčs."

Vypadá to trošku nelogicky. Já, coby VŠ jsem nastupoval v roce 19ží, tedy o dost později než Koechler dostal na svůj náročný životní styl (jidášovskou?) tisícikorunu, na defakto jeden z nejvyšších platů absoloventů VŠ, přesných 1.900 Kčs brutto.

Jinak se omlouvám Vám a čtenářům za nemalý počet překlepů (způsobených většinou tím, že mám jen na šsčtinu přepnutou, ne tedy originální českou klávvesnici ... a někdy, jako zde, jsem to po sobě nešetl, abych překlepy opravil).

novýZdeněk Rosenblum (19.02.2008 06:37)

Pane Pacnere,

dovoluji si tři věci:

1) Díky za článek o Koechlerovi. Pořad s Krausem jsem sledoval (na internetu, odsud z USA) a překvapovala mě HRDOST a (negojimská) ješitnost, sebestřednost: jako rodinné prostředí jemu podobných, nejen Klausovo: kovaný levičák, komunista, kdyby za to bylo hodně peněz, sexu, prestiže a veřejného uznání tak i kibbutznik. Že zjevně poslal minimálně jednoho sovětského obřana na smrt ... ?

Nedělám si žádné iluze, že ČT nebo Rada s věcí cokoliv udělá: Krausova dokonalá kopie Jay Leno show (včetně všeho, cihelné zdi, gauře nalevo od stolu moderátora, čtění a "odhazování" rarit z karet, nejsledovanější pořad ČT je, nejen Krausem, hájená komodita (a ano, oproti Jay Lenovi, Kraus si zde, na náklady koncesionářů, nepoticky, zato dlouhodobě, dotuje a buduje hudební kariéru svého synka). Takže to bude ve stylu jak vám dramaturgie pořadu "vysvětlila".

2) Minulý týden jsem zde na PBS viděl dokumentární program o lidmi obsluhovaných špionážních družicích USA a SSSR. Američané stěží vyslali tuším 3, zato SSSR jich měli plno, až do roku 1977 a tak m.j. jeden z jejich kosmonautů-špiónů vzpomínal jak z kosmu sledovali hemžení v ulicích NYC.
Podle mě to byla, hlavně ze strany USA, vyhozená multiinvestice, neb bylo z řasové souslednosti jasné, že SSSR věc sleduje a nakonec (zase) USA v realizaci předeběhli. Co zajímavého o těchto programech víte vy? Co číkají vaše kontakty z Hvězdného gorodku?

3) Napsal jste nebo napíšete něco o procesu vytváření světonázoru člověka Vaší generace, člověka, který byl dobře psotavený novinář, v ČSSR řekněme i exklusivní pžístup právě s vesmírnému programu SSSR a lidem kolem. Takové hlubší zamyšlení nah prvicovou a levicovou ideologií, její relizací, možnosti a meze v kontrastu s pragmatickými realitami světa a liské existence. Já považuji za historicky ironické, že kolektivistické země (Dálného Východu). kde idividualismus, zejména podbízení se "if it feels right it is right", které činí západní civilizaci měkčí, rodiny a mezigenerační vazby - pokud ještě existují - slabšími. Zdá se mi, že Leninovo "Kapitalista nás potřebuje, půjčí nám (na) provaz, na kterém ho oběsíme", ikdyž v případě SSSR nevyšlo (Rusové jsou, nakonec, telativně viděno, spíše individualisté, součást západní civilizace plus mají své idivilualistické oligarchy), zatímco kolektivistická ČLR, s pětiletkami a tvrdou rukou ÚV KSČ (Číny, ne Českoslovenka) má kontrolu tam, kde jí potřebuje, dává Západu zabrat. A to její deflační dopad teprve začíná, stejně jako skupování amerických firem. Mám dokonce dojem, že - abychom se vrátili k raketám a strategickým pohledům - to byl "signál" Pekingu Washingtonu, že pokud by začal útok na Irán, ČLR by "diversifikovala" pár set mld z portfolia USD, který zdá se otočil strategii USA a zastavil údajné přípravy útoku. Takže by mě zajímala taková poloautobio knížka, jak se "nevyhnutelnost vývoje" posledních řekněme 60 let projevovala na názorech profesionálního sledovatele a komentátora věcí.

Děkuji.

novýD. Jiricny (18.02.2008 21:49)

Vážený p. Pacnere, díky za článek o "pseudohrdinovi" Kocherovi. Další zvláštní čtení je kniha "Český špion Erwin van Haarlem" od Jaroslava Kmenty. O tomto agentovi jsem zatím na žádnou další zmínku neobjevil. Vzhledem k charakteru této knihy by to bylo zajímavé, kdyby se vám podařilo něco dalšího "vyšťourat". S pozdravem, D. Jiricny

novýKarel Pacner (11.02.2008 22:08)

Pane Milane, ano, nejen v Detektoru jsou oblbováni, ale tady je to tak strašidelné, že jsem se musel ozvat. Dneska přijala Rada pro popularizaci vědy AV dopis adresovaný Radě ČT ohledně téhož.nahoru | celkem: 1233 | stránka: «<114115116117118>»

ed2006-2012 © kuks