Karel Pacner

novinář, který píše i knihy, nyní na odpočinku

dopisy čtenářů

povinné
povinné
povinný, nebude zveřejněn

ANTISPAM Sečtěte dvě a tři (číslovkou):

novýD. Chmelař (15.03.2008 09:41)

Vážený pane Pacnere!
Pokud chcete vědět, jak to bylo DOOPRAVDY s Ježíšem Kristem, přečtěte si knihu Ježíšova dynastie od Jamese Tabora. Tato kniha vyšla i u nás v Knižním klubu a je běžně k dostání. Není to beletristické pojetí Ježíšova odkazu, ale nejnovější přísně vědecká a historická fakta o utajované historii Ježíše a o vzniku křesťanství. V krátkosti: Ježíš byl Che Guevarou starověku, spolu s Janem Křtitelem měli svrhnout nenáviděné Římany, vyhnat je z Izraele a také změnit zkorumpované poměry ve staré Judei, Ježíš byl nemanželským dítětem, Panna Maria ho měla s římským legionářem Panterou, Ježíš měl několik sourozenců, jeho domnělý otec Josef zemřel a na Marii pak uplatnil levirát (jibum) jeho bratr Kleofáš, se kterým pak měla Maria další jeho sourozence. Celkem měl Ježíš 4 bratry (Jakub, Josef, Juda a Šimon) a dvě sestry (Marii a Salome). Jakub pak pokračoval po Ježíšově smrti v odboji proti Římanům a byl to on, kdo založil křesťanství. Svatý Petr byl samozvaným vizionářem, který si přizpůsobil Kristovo učení k obrazu svému.

novýJiří Němejc (14.03.2008 13:52)

Váženy pane Pacnere, četl jsem Váš blog o úrovni diskutujících (vulgarity, nesmysly, nesouvisející diskuse) a plně Vám dávám za pravdu. Se vším, co jste napsal plně souhlasím, mám naprosto stejný názor. Ale opravdu s tím asi nelze bojovat, anonymita je hrozná věc, ale alespoň je vidět duševní stav diskutujících. Nelze jinak, než takové chudáky ignorovat.
Zdraví Vás Jiří Němejc, Plzeň (jirinemejc@seznam.cz)

novýŠtefan Lipka (13.03.2008 12:25)

Pane Pacner , nic neodtajnili , když tak jen část .Mám dodnes schovaný dopis od vás ,odpověď , na můj dopis kdy jsem vám psal že jsem viděl mimozemšťany , dnes nejsem tak zcela přesvědčen že jsou mimo - ale s píše ze země , jen o nich zatím moc nevíme .Tvrdil jste že kdyby existovali tak přistanou před OSN :-))
Ale OSN není žádná autorita , že , tak proč by to dělali . Vám podobní a různí sysifofci ,popírají co nemohou pochopit , a vaše názory vydáváte za Dogma .
Pokud má někdo odlišný názor tak je zesměšňován a pranýřován . Méme štěstí že se dnes už neupaluje , určitě by se našlo dost skeptiků , kteří by tu hranici podpálili.Myslím že by se měla veřejně šířit práce, článek od Ing.Dora Assenza.Ph D, z Olomoucké univerzity , s názvem Klub Sisyfos a snaha omezování akademické svobody !!Aby si mohl každý udělat svůj názor .
Na druhou stranu je zapotřebí i takových brzdičů pokroku jako jste vy a "skeptici", protože to alespoň nutí lidi přemýšlet a slepě nepřijímat jedinou svatou pravdu .!Prosím sledujte pečlivě co se teď bude dít ve světě , v příštích letech , a uvidíte že nakonec dáte za pravdu , té druhé /popírané straně.

novýV.H. (10.03.2008 10:45)

Na Vaše přání uvádím svůj e-mail : Hnilica.V@seznam.cz, a těším se na další spolupráci.
Vlastimil

novýZdeněk Popel (08.03.2008 16:36)

Srdečně zdravím, pane Pacnere. Jako čerstvý důchodce jsem konečně našel čas, abych srovnal a přeorganizoval svou knihovnu. Tak jsem objevil Vaš Kolumby vesmíru, které mi kdysi někdo daroval a já je odložil s úmyslem, že až bude čas...
Ten čas nadešel a po jejich pročtení, kdy jsem se vracel k některým kapitolám znovu a znovu, Vám chci poděkovat. Nejen za dobrou knihu, ale také za to, jak jste to v té době uměl napsat! Jsem pamětník, a tak mám stále ve zvyku číst mezi řádky a těšit se z šikovných "úliteb" normalizačnímu režimu, aby mohlo být v dalším textu sděleno to, co by jinak cenzurou neprošlo. Proto si, s odstupem času, dokážu Vašeho díla vážit snad ještě lépe, než bych byl schopen tenkrát. Navíc už jsou dnes dostupné prameny, a člověk tedy může snadno ověřit, že jste psal pravdivě.
Pamatuji potrhlé a hrubě tendenční řádění jistého majora Codra, který osobně normalizoval TV pořady o letech Apolla.
Dovolím si závěrem povzdech nad úrovní současné publicistiky, jak to sledujeme třeba v případě Detektoru. Kde jsou ty časy, kdy jsme upláceli trafikantky, aby nám schovávaly T-magazín! Internet sice neobyčejně rozšířil naše možnosti co do dostupnosti spolehlivých informací, zato však také dává prostor nejrůznějším upovídaným a blábolivým, možná dokonce psychopatickým projevům. A tak myslím, že cesta k seriózní informaci je v jistém smyslu stejně zarubaná, jako bývala za dob, kdy se na ÚV rozhodovalo o tom, co se občan doví a co se dovědět nesmí. O to více mi vadí tak neseriózně udělaný pořad, jako je právě Detektor. A o to větší je mé potěšení z Vaší knížky, která v mých očích obstojí o po těch létech! Děkuji Vám! zd.popel@quick.cz

novýMarek L. (07.03.2008 16:30)

Zdravím Vás, chci jen podpořit odpor k pořadu Detektor, který svým vzezřením působí minimálně dost hrozně, dost staře a blbě komerčně vedené. Shlédl jsem jen dva díly, které mě zajímaly a protože nedosahovaly kvalit zahraničních dokumentů jiných tv, tak jsem se na Detektor vykašlal. Je to docela divné, v jakém kontrastu to je s celou koncepcí ČT. Uvidíme, snad se něco změní. Hezký den.

novýJaromír A. Máša (05.03.2008 09:15)

Milý pane Pacner, znám a mám Vaše knížky z doby, kdy jsem studoval PSA u p. Ing. Malečka.
Nenapadlo Vás nikdy, že "blbnout lidi" je zadáno jako "vyšší princip" televizím na celém světě?
Jednou jsem nastupoval na 24 ve stanici Vosmíkových. Na sloupu tam byla reklama na finanční a ekonomické konzultace u vědmy paní Můrové. S telefonním číslem (naneštěstí jsem nezaznamena). Po snad vou letech jsem tam nalezl nový plakát téhož druhu, vědma zřejmě ekonomicky vydržela, takže se k ní chodí lidé "radit", kam investovat peníze.
Někdy mám dojem, že tato dáma řídí naše státní hospodářství.
Jinak jsem zjistil, že na jedné univerzitě v USA mají katedru "vědy a pavědy" ... kdysi u nás o tom psal kolega Bohuslav Blažek. Nevím, zda se tento fainomenon zde opravdu studuje, nebo jen bují za potlesku.
Srdečně Vás zdravím
JM

novýMartin (05.03.2008 07:41)

Protože se v tyto dny objevila celá řada dle mého soudu zbytečných diskusí, dovoluji si uvést na jiné www stránce publikovaný názor ing. Pacnera, který hodně objasňuje:
"Je pochopitelné, že od začátku svádí představa, že gen. Remek zatlačil u Sovětů, aby jeho syn letěl, nikoliv Pelčák. Taky Olda Pelčák si to zřejmě myslí. To, že se s Rukavišnikovem opili, když se dověděli, že jsou druzí, není nic nového - takhle se s tímto údělem vypořádávaly mnohé sovětské záložní posádky.
Mluvil jsem o tom s několika lidmi. Míša Rebrov, plukovník letectva, vedoucí oddělení kosmonautiky a vědy v redakci Krasnaja zvězda, mi jednou vysvětloval, že nějaký čs. generál, byť velitel letectva, nemohl mít v Moskvě na to vliv, výběr spíš spočíval v interních sovětských záležitostech - možná i v soupeření mezi civilními a vojenskými kosmonauty.
(Míša byl kamarád, kterému jsem věřil. V září 1989 mi například říkal: "Kdyby se v Praze něco dělo, naši vojáci z Milovic vám přijdou na pomoc" - tím myslel na pomoc proti Jakešovi a spol.)
Podobně se vyjadřoval i další kamarád Sláva Golovanov. (Ten mě v září 1989 zavedl k zástupkyni šéfredaktora Koms. pravdy, která mi dala všechna svá telef. čísla pro případ, že by se u náš něco dělo. Taky jsem toho v listopadu využil.)
*
S plk. MUDr. Antonínem Dvořákem, předsedou lék. letecké komise ÚLZ, jsem o tom otevřeně mluvil v 90. letech, kdy už gen. Remek nebyl ve funkci. A ten mi řekl to, co vždycky cituju, že totiž Vláďa Remek byl psychicky a fyziologicky lepší než Olda Pelčák. Existuje ještě záhada toho 8. kandidáta, který najednou zmizel. Původně se to vysvětlovalo, že měl německé jméno, tuším Müller. Ale po revoluci se zjistilo, že když byl v Moskvě na akademii, při rozlučce se v opilosti nepříznivě vyjádřil o Sovětech - a někdo to donesl KGB. Proto byl vyřazen. Podávám, jak jsem slyšel, nezkoumal jsem to. Jinak si nemyslím, že by v nějakých archivech byly dokumenty o tom, že Praha protlačovala v Moskvě Remka na úkor Pelčáka. Takové věci se řešily osobními dohodami - to vím z příkladu prvního lékaře-kosmonauta Jegorova. Zákulisí mně vysvětloval Jura Senkevič, který byl tuším jeho nadřízeným v Ústavu lék.-biol. problémů. "

novýKarel Pacner (03.03.2008 20:57)

Pane Pavle, jde hlavně o to, že v některých pořadech ČT, specielně v Detektoru, jsou výslovné lži. Dnes jsem dostal rozbor posledního o tajných německých zbraních od Standy Bártla, polárníka, který rozebíral výmysly o Němcích v polárních oblastech - jsou to dvě strany. Nejsem si vědom, že bych psal nějaké polopravdy za minulého režimu. Ano, nemohl jsem napsat všechno, ale snažil jsem se aspoň naznačit to, co se dalo. Kamarád Ivo Budil, který tomu rozuměl, mě několikrát varoval: "Taháš lva za ocas." Jestliže máte na mysli něco konkrétního, napište.

novýPavel (03.03.2008 10:01)

Proč pane Pacnere stále žehráte na prgram ČT který je vesměs popularizací než vědeckým bádaním,jde zde spíše o zábavu,já od Vás četl tolik polopravd, hlavně v bývalém režimu. Že jako důchodce si už nedáte pokoj. Jinak nic ve zlém a užívejte si života.nahoru | celkem: 1233 | stránka: «<113114115116117>»

ed2006-2012 © kuks