Karel Pacner

novinář, který píše i knihy, nyní na odpočinku

dopisy čtenářů

povinné
povinné
povinný, nebude zveřejněn

ANTISPAM Sečtěte dvě a tři (číslovkou):

novýVera Reinke (10.02.2021 17:58)

Hello Mr. Pacner,

I stumbled upon your most recent books, by way of researching/Googling my grandfather’s name, Antonin Nenko.

I do not know much of his past, only a bit of information I have found over the year from the internet. His past career is very fascinating but why I am reaching out is to see if you have any ideas or suggestions of how I can find any family I might have in Czechia. I know that my grandfather defected to the US with his wife, daughter (my mom), and son. Their history seems to have been wiped clean, even information I have read from the past. Anything you can share with me to help me find answers, I would greatly appreciate it.

Kind regards,
Vera
PS I hope to read your books but I do not speak or read Czech, I am hoping for an English translation.

novýKarel Pacner (22.01.2021 17:17)

Vážená paní, to je velmi zajímavé. Máte ty materiály v elektronické podobě, takže byste mi je mohla poslat mejlem? Moje adresa: karel.pacner@mfdnes.cz. Konzultovala jste to s některým z vojenských historiků z Vojenského historického ústavu? Mohu to zprostředkovat.

novýSilvie Bočková (22.01.2021 12:16)

Dobrý den, na Wikipedii jsem si četla popis Čeljabinského incidentu, který odkazoval na Vaši knihu Osudové okamžiky Československa. Jelikož se zajímám o historii našeho rodu a tvořím rodokmen, obrátila se na mne napřed Mgr. Magdaléna Čoupková, ze Státního okresního archivu Uherské Hradiště a následně Štěpán Gilar, konzul v Jekatěrinburku. Zajímali se o osud mého příbuzného Jana Malíka (byl to dědův bratranec), který sehrál neslavnou roli v tomto incidentu. Osoba, která hodila kus železa mezi Československé legionáře byl dle pátrání p. Kručinina můj příbuzný Jan Malík a ne maďarský občan, jak se původně tvrdilo. Pan konzul mi k tomu poslal i spoustu materiálu, které by Vás třeba mohly zajímat. S pozdravem Silvie Bočková

novýKarel Pacner (05.01.2021 14:01)

Vážený pane Stejskale, díky za upozornění, předám do nakladatelství. Sám si to nedovedu vysvětlit.

novýEvžen Stejskal (03.01.2021 12:06)

Vážený pane Pacnere,
přečetl jsem od vás již více knih. V současné době čtu "Konstruktéry..." a bohužel nemohu zakrýt zklamání. Faktograficky výborné, jako vždy. Ale editor to snad ani neviděl. Spousta překlepů značně snižuje jinak skvělý pocit z knihy.
Do budoucna přeji pevné zdraví a lepší redakční práci nakladatelství.

S pozdravem

Evžen Stejskal

PS. Jaroslavl-Zalesskij je asi 140 km severovýchodně od Moskvy, ne od Petrohradu (str. 53)

novýKarel Pacner (01.01.2021 17:07)

Pane Matoušku, MI6 měla v protektorátu své lidi. Známe jméno jednoho slušného gestapáka, kterého zlikvidovala sovětská Směrš, a německého ředitele Orbisu, který pomáhal při uzavírání smlouvy o odchodu Němců z Prahy a později žil ve Švýcarsku. Nebyli to agenti operativní, ale zřejmě předávali informace o situaci kurýrům, což byli španělští a jihoameričtí obchodníci. Patrně byli další, o kterých nevíme. Podrobnosti najdete v mé knize Čs. vyzvědači 1914-1989, která vyšla před několika týdny. Dostanete ji v e-shopu nakladatelství Albatros Media.

novýJan Matoušek (31.12.2020 22:32)

Dobrý večer, pane Pacnere. Měla britská zpravodajská služba MI6 v protektorátu svojí agenturu, která by byla nezávislá na činnosti československé exilové vlády?

novýKarel Pacner (31.12.2020 14:55)

Pane Honzů, s Jiřím Vojtěchovským jsem se nesetkal. Požádejte Archiv bezpečnostních složek, aby se podívali, jestli tam něco o něm nemají.

novýJiří Honzů (29.12.2020 21:04)

Dobrý den, pane Pacnere, nesetkal jste se prosím se jménem Jiří Vojtěchovský? Měl působit po 2. sv. válce na velvyslanectví v Mexiku. Po 48´emigroval do USA. Byl to můj prastrýc a zřejmě také působil jako vyzvědač.

novýJán Šimko (24.12.2020 10:11)

Pomaličky čítam knihu Českoslovenští vyzvedači a musím povedať že má lepší šmrnc oproti Československu ve zvláštních službách. Patrí vám vďaka pán Pacner. Ale stále je čo zlepšovať... Napr. str. 158 /1914-45/ Film Bankovní dum Daubner bol natočený aj uvedený v tedajšej TV. Dokonca nedávno bola repríza na ČT3 po viac ako 32 rokoch. Tu si ho môžete stiahnúť:
https://ulozto.cz/file/BUUOgFx1yLO8/ct3-bankovni-dum-daubner-mkvnahoru | celkem: 1234 | stránka: «<12345>»

ed2006-2012 © kuks