Karel Pacner

novinář, který píše i knihy, nyní na odpočinku

dopisy čtenářů

povinné
povinné
povinný, nebude zveřejněn

ANTISPAM Sečtěte dvě a tři (číslovkou):

novýPetr Vorlíček (09.04.2021 13:10)

Ano, budete nám moc chybět!

novýJan Čížek (07.04.2021 09:48)

Moc děkuji za Vaše knihy a za Vaše články. Budete chybět.

novýJan Čížek (07.04.2021 09:48)

Moc děkuji za Vaše knihy a za Vaše články. Budete chybět.

novýJan Čížek (07.04.2021 09:47)

Moc děkuji za Vaše knihy a za Vaše články. Budete chybět.

novýZdeněk Pavlík (25.03.2021 08:47)

Pěkný čtvrtek a díky za odpověď. Nejkrásnější je: SLUŠELO BY SE TO :) Zeptal jsem se tedy tam, kde by to měli vědět nejlépe a pan Šticha mi to vysvětlil rychle: "Ústavní
činitelé jsou tzv. prověřeni ze zákona, takže i když nepodstupují
bezpečnostní prověrku, mají právo se seznamovat s utajovanými informacemi. Také lidé prověření ze zákona musí nakládat s utajovanými informacemi stejně jako lidé s klasickou prověrkou. Musí tedy přesně dodržovat literu zákona, která popisuje, jak se s utajovanými informacemi nakládá, jaká jsou pravidla a omezení a samozřejmě tresty za porušení zákona."
Můj názor je, že při současném informačním chaosu ze Strakovy akademie a Hradu by to měl těžké i František Moravec v nejlepší formě :)
Děkuji za knihy a přeji především HODNĚ ZDRAVÍ k Vašim nadcházejícím narozeninám.

novýKarel Pacner (23.03.2021 16:10)

Pane Pavlíku, nevím, jestli má mít český premiér bezpečnostní prověrku. Slušelo by se to. Ovšem vím, že členové vlády nemusí mít prověrku na tajné, tahle možnost je součástí ministerského pověření - na rozdíl od jejich náměstků a úředníků, kteří o to musí žádat.

novýZdeněk Pavlík (23.03.2021 13:14)

Dobrý den,
dočítám Vaše Československé vyzvědače. Hodně dobrá práce. Díky. A chci se zeptat, musí mít premiér České republiky bezpečnostní prověrku? Pokud mi můžete odpovědět budu
Moc rád.

novýVera Reinke (10.02.2021 17:58)

Hello Mr. Pacner,

I stumbled upon your most recent books, by way of researching/Googling my grandfather’s name, Antonin Nenko.

I do not know much of his past, only a bit of information I have found over the year from the internet. His past career is very fascinating but why I am reaching out is to see if you have any ideas or suggestions of how I can find any family I might have in Czechia. I know that my grandfather defected to the US with his wife, daughter (my mom), and son. Their history seems to have been wiped clean, even information I have read from the past. Anything you can share with me to help me find answers, I would greatly appreciate it.

Kind regards,
Vera
PS I hope to read your books but I do not speak or read Czech, I am hoping for an English translation.

novýKarel Pacner (22.01.2021 17:17)

Vážená paní, to je velmi zajímavé. Máte ty materiály v elektronické podobě, takže byste mi je mohla poslat mejlem? Moje adresa: karel.pacner@mfdnes.cz. Konzultovala jste to s některým z vojenských historiků z Vojenského historického ústavu? Mohu to zprostředkovat.

novýSilvie Bočková (22.01.2021 12:16)

Dobrý den, na Wikipedii jsem si četla popis Čeljabinského incidentu, který odkazoval na Vaši knihu Osudové okamžiky Československa. Jelikož se zajímám o historii našeho rodu a tvořím rodokmen, obrátila se na mne napřed Mgr. Magdaléna Čoupková, ze Státního okresního archivu Uherské Hradiště a následně Štěpán Gilar, konzul v Jekatěrinburku. Zajímali se o osud mého příbuzného Jana Malíka (byl to dědův bratranec), který sehrál neslavnou roli v tomto incidentu. Osoba, která hodila kus železa mezi Československé legionáře byl dle pátrání p. Kručinina můj příbuzný Jan Malík a ne maďarský občan, jak se původně tvrdilo. Pan konzul mi k tomu poslal i spoustu materiálu, které by Vás třeba mohly zajímat. S pozdravem Silvie Bočkovánahoru | celkem: 1241 | stránka: «<12345>»

ed2006-2012 © kuks